• برای عملکرد مناسب خودرو و موتور، نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند: لاستیک ها، گیربکس، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !
  • تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند.
  • برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید. اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

کمپانی تایر تراینگل


کارخانه تایرسازی تراینگل به عنوان یکی از پیشروان این صنعت در نوآوری و تکنولوژی، از حدود 45 سال پیش فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه انواع تایرهای سواری، شاسی بلند، آفرود، باری، اتوبوسی، راهسازی، معدنی و صنعتی آغاز کرده است.

میزان باد تایرهای آفرودی


همیشه و در همه جا مطالعه کرده ایم که باید باد تایر خود را در حالت مناسب حفظ كنیم . به طور کلی این ایده خوبی است ، زیرا به مدیریت سایش لاستیک و ایمنی کمک می کند.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است. این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

تایر Mud-Terrain ( زمین گل و لای ) چیست؟


طی صد سال گذشته با وجود جهش های عظیم در فناوری خودرو ، تنها چیزی که می تواند قدرتمندترین و پیشرفته ترین وسیله نقلیه را در مسیر خود متوقف کند ، گل و لای است. به همین دلیل است که اختراع تایر مناسب با این شرایط بسیار مهم بوده است .

تایر همه زمین ها و جاده ها ( All-Terrain ) چیست ؟


یکی از اجزای اساسی هر خودروی آفرودی لاستیک است. آنها اتصال نهایی بین راننده و زمین هستند و باید در برابر سخت ترین شرایط مقاوم باشند . اینکه شما چه نوع تایری را روی خودرو آفرود خود قرار می دهید بستگی به نحوه استفاده شما از آن خودرو دارد .

چرا از کاور لاستیک استفاده کنیم ؟


اگر یک تایر استفاده شده باشد ، انعطاف پذیر می شود در نتیجه مثل پوست پستانداران سالم و نرم باقی می ماند ، اما اگر هرگز از تایر خود استفاده نکنید .

دسته بندی اصلی لاستیک ها


تیک ها شامل دو دسته هستند که راجبه شان به صورت مفصل صحبت میکنیم

لاستیک موتورسیکلت


موتورسیکلت دارای قطعات زیادی می باشد. هر کدام از این قطعات در کنار هم قرار گرفته اند و هر کدام وظیفه ی به خصوصی دارند.

انواع لاستیک از نظر نوع کاربری


یک سری نماد تخصصی روی لاستیک وجود دارد که قبلا هم در مورد بعضی از آنها صحبت کردیم. حالا بپردازیم به نماد های H/T، A/T  ،M/T .

آفرود و آنرود


راجبه افرود و انرود بیشتر بدانید

لاستیک، سایز پاترولی


راجبه سایز لاستیک پاترول بیشتر بدانید

توصیه هایی برای رانندگان آفرود


هر چه آفرود پیچیده تر و قوی تر باشد رانندگی با آن چالش برانگیزتر خواهد شد پس در نتیجه به تمرکز بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.

لاستیک (تایر) های آفرود (OTR)


لاستیک های (OTR) یا همان خارج از جاده یکی از این هزاران نوع میباشند که تولید شده اند تا نقش تحمل وزن زیاد و عبور از شرایطی را ایفا کنند که تایرها و خودروهای معمولی در آن شرایط متوقف می شوند.

6 دلیل برای ماندن رد یا خراش لاستیک (تایر) روی آسفالت های تازه


رد لاستیک (تایر) غالبا روی آسفالت هایی که به تازگی روکش شده اند نمایان میشود و به مرور زمان از روی آن پاک میشود، بد نیست دلایل این اتفاق را با هم بررسی کنیم.

مقایسه 0