لاستیک نکسن برای تجهیزات اصلی خودرو آئودی A3 جدید


خودروساز آلمانی سه مدل تایر N'FERA Sport ، N'Blue S و WINGUARD Sport 2 نکسن را به عنوان تجهیزات اصلی، برای خودرو جدید خود انتخاب کرد.

افتتاح مرکز خدمات هایپرتایر در شرق تهران


مرکز جدید خدمات هایپرتایر در آستانه ورود به پنجمین سال فعالیت این مجموعه در شرق تهران آغاز به کار کرد.

تمدید جشنواره زمستانه هایپرتایر


به دلیل استقبال بی نظیر و درخواست مشتریان عزیز و همچنین به مناسبت دهه فجر، جشنواره زمستانه هایپرتایر جهت خدمات نصب و ارسال رایگان لاستیک تراینگل از 1 تا 22 بهمن ماه تمدید گردید.

جشنواره زمستانه هایپرتایر


در این جشنواره زمستانه خریداران ساکن در شهر تهران و کرج با ثبت سفارش تایر تراینگل، می توانند خدمات نصب و بالانس را درب منزل خود یا در مرکز خدمات هایپرتایر در غرب تهران به صورت رایگان دریافت نمایند .

درخواست تایرسازان برای تغییر نحوه قیمت‌گذاری تایرهای بایاس


سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: با توجه به اختلاف قیمت بازار و کارخانه‌ تایرهای بایاس که سود آن فقط نصیب دلالان و واسطه‌ها می‌شود، کارخانجات تایرسازی خواستار خروج لاستیک‌های بایاس از شمول قیمت‌گذاری و تعیین قیمت‌ها توسط خودشان هستند.

قرار است لاستیک ارزان شود؟


قیمت تایرها تنها به قیمت ارز مورد استفاده محدود نبوده و عملا قیمت مواداولیه داخلی از قبیل دوده و نخ استخوانبندی، استیل کورد و محصولات پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های داخلی را هم تحت تاثیر قرار داده

در مصاحبه هایپرتایر با عصر خودرو درباره گرانی تایر بخوانید


با اعطای مجوز افزایش قیمت ۵۰ درصدی انواع تایر به تولید کنندگان این کالای مصرفی از ابتدای آذرماه۹۹، وظیفه قیمت گذاری و نظارت بر روند جدید قیمت ها از سوی وزارت صمت و سازمان حمایت به انجمن تولیدکنندگان تایر واگذار شد.

قیمت تایر سواری ۵۰ درصد افزایش یافت


مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایر در گفت وگو با فارس با بیان اینکه در پی افزایش قیمت مواد اولیه تولید تایر، قیمت تایرهای سواری با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان 50 درصد افزایش یافت

وزارت صمت، هنوز قیمت جدیدی برای لاستیک اعلام نکرده است


با توجه به نوسانی که در بازار برای قیمت لاستیک وجود دارد و همچنین به جهت گران شدن مواداولیه برای تهیه لاستیک، انجمن تولیدکنندگان تایر خواهان افزایش قیمت لاستیک در بازار با افزایش۸۰ درصد قیمت کنونی هستند.

زمزمه‌ افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر سواری


زمزمه‌ ها برای واقعی سازی قیمت تایرهای سواری قوت گرفته است.

طراحی و ساخت تایر سایز 235/55R19 توسط گروه صنعتی بارز


برای اولین بار در کشور، گروه صنعتی بارز موفق گردید تا با ارتقای تکنولوژی خود موفق به طراحی و ساخت تایرهای نسل جدید خودروهای دو دیفرانسیل گردد. کار طراحی تایر 235/55R19 از سال قبل آغاز و از شهریور ماه ۹۹ این تایر که مخصوص خودروی سانتافه جدید میباشد

هانکوک برنده جایزه Tyresafe’s 2020 شد


Tyresafe از هانکوک برای افزایش آگاهی از ایمنی لاستیک در دوازده ماه گذشته قدردانی کرد . هانکوک این جایزه را در سال 2019 نیز دریافت کرده بود .

مشکلات تامین تایر


دشوار شدن واردات و بسته‌شدن تدریجی در‌های ورود کالا به روی واردکنندگان تایرهای خارجی اتفاقی بود که به نفع تولیدکنندگان داخلی تایر تمام شد .

وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه


عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه و وجود مشکلات متعدد مانند انتقال پول به خارج از کشور، نوسانات ارزی و کمبود نقدینگی موجب شده تولیدکنندگان داخلی نتوانند نیاز بازار را تامین کنند.

نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است


آل سارا، عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران گفت: فروش تایر به صورت عمده توسط نمایندگی‌ها به دلیل سود پایین ۳ درصدی که ۴۰ سال است برای این صنف نعیین شده به صرفه نیست.

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو


19 میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸ از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

رانت بازی ناتمام در بازار «لاستیک»


نمایندگی‌های برخی از شرکت‌های توزیع کننده لاستیک دولتی، در ازای مدارکی همچون برگ سبز خودرو، کارت ملی صاحب خودرو و شخص مالک، توزیع لاستیک را در دستور کار قرار دادند و در مواردی، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، حتی پشت برگ سبز خودرو را هم مهر می‌زنن

دستور معاون‌اول رئیس‌جمهور برای تدوین بسته تنظیم بازار تایر


با تصمیم معاون‌اول رئیس‌جمهور، وزارت صمت با دعوت از 12نفر از تصمیم‌گیرندگان، به‌منظور ساماندهی این بازار بسته تنظیمی تهیه می‌کند.

بدون اخذ حواله، رانندگان خودروهای سنگین می توانند تایر رزرو کنند


ابوالقاسم محمد زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان بوشهر اعلام کرد که تمامی رانندگان خودرو‌های سنگین بدون نیاز به اخذ حواله از ارگان یا سازمان و یا حتی بدون نیاز به محاسبه پیمایش انجام شده و سهمیه بندی، با مراجعه به درگاه تخصیص تایر ب

موج گرانی بازار خودرو به بازار لاستیک رسیده است


به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش ۵۵ درصدی قیمت لاستیک در ماه های اخیر، گفت: افزایش هزینه تولید تایر به واسطه افزایش نرخ ارز، تغییر ارز پایه واردات و تخصیص نیافتن ارز بر واردات در ماه های اول سال، کمبود و گرانی ۱/۵ برابری قیمت

مشکل کمبود تایر خودرو رفع می شود


رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: از هفته پیش رو چالش کمبود تایر خودرو در کشور رفع خواهد شد.

مقایسه 0