چرا در خودرو های جدید لاستیک زاپاس از لاستیک معمولی کوچک تر است؟
 

 

همانطور که میدانیم، در خودرو های جدید لاستیک (تایر) زاپاس از چهار لاستیک (تایر) اصلی خودرو کوچک تر میباشد. علت اصلی آن هم استفاده ی کوتاه مدت و موقت از آن است. در اینجا به تفاوت های اصلی زاپاس و لاستیک(تایر) اصلی اشاره میکنیم:

1.لاستیک(تایر) زاپاس دارای ارتفاع و عرض کمتری است

لاستیک (تایر) زاپاس خودرو به طور معمول از لاستیک (تایر) های دیگر خودرو کوچک تر است. در واقع نیم اینچ تا دو اینچ تفاوت در قطر و عرض لاستیک (تایر) زاپاس با لاستیک (تایر)  اصلی وجود دارد که همین امر باعث کوچک تر به نظر رسیدن زاپاس میشود.

2.چرخ و رینگ زاپاس سبک تر است

ساختار رینگ لاستیک (تایر) زاپاس از اهمیت کمتری برخوردار است. به نحوی که برای ساختن آن از فولاد سبک تری استفاده میشود. سبک بودن وزن لاستیک (تایر) زاپاس کار نصب را نیز راحت تر میکند.

3.عمق آج لاستیک(تایر) زاپاس کم میباشد

لاستیک (تایر) های زاپاس برای شرایط اضطراری ساخته شده اند. عمق آج آن کم میباشد پس قدرت سایش و چسبندگی نیز به مراتب کم است. میتوان نتیجه گرفت که لاستیک (تایر) زاپاس خودرو، تنها تا رسیدن به یک مسیر امن با ما همراه است و کاربردی کاملا موقتی دارد. در واقع این لاستیک (تایر) ها برای استفاده ی طولانی مدت طراحی نشده اند. شما با لاستیک (تایر) زاپاس خودروی خود میتوانید از 80 تا 110 کیلومتر مسافت را طی کنید. همین مقدار مسافت کافیست تا شما به اولین تعمیرگاه یا فروشگاه لاستیک (تایر) جهت تعویض لاستیک (تایر) خود برسید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0