قیمت انواع لاستیک ایرانی و لاستیک خارجی

قیمت انواع لاستیک ایرانی و لاستیک خارجی

امروزه، خرید لاستیک مناسب برای خودرو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دارندگان وسایل نقلیه است. لاستیک‌ها به‌عنوان تنها نقطه تماس خودرو با سطح جاده، نقش بسیار مهمی در ایمنی و عملکرد خودرو دارند. برای انتخاب و خرید لاستیک همیشه هر راننده ای چند فاکتور اساسی را در الویت خود قرار می دهد و مابقی کاملاً سلیقه ای و نسبت به نوع خودرو متغیر خواهد بود. بطور مثال: سایز لاستیک، برند لاستیک و ایرانی یا خارجی بودن آن از جمله مواردی هستند که هر راننده ای می تواند نسبت به نوع خودرویی که دارد ، آنها را در الویت خود در هنگام انتخاب و خرید لاستیک جدید دهد.

یکی از نکاتی که امروزه در زمان خرید لاستیک برای هر راننده ای برتری دارد، قیمت تایر است. در این مقاله، به بررسی قیمت انواع لاستیک‌های ایرانی و خارجی می‌پردازیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای خودروی خود داشته باشید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت لاستیک

قبل از بررسی قیمت‌ها، بهتر است عوامل مؤثر بر قیمت لاستیک‌ها را بشناسیم:

- کیفیت مواد اولیه: لاستیک‌های با کیفیت بالا معمولاً از مواد اولیه مرغوب‌تری ساخته می‌شوند که قیمت بیشتری دارند.

- تکنولوژی تولید: استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در تولید لاستیک باعث افزایش کارایی و قیمت آن می‌شود.

- برند: برندهای معتبر جهانی معمولاً قیمت بالاتری دارند به دلیل شهرت و کیفیت ثابت شده اند.

- اندازه و نوع: سایز و نوع لاستیک (رادیال، بایاس، تیوب‌لس و ...) نیز بر قیمت تأثیرگذار است.

- شرایط بازار و گارانتی: نوسانات ارزی، تعرفه‌های وارداتی و شرایط اقتصادی نیز می‌توانند بر قیمت لاستیک‌ها تأثیر بگذارند.

افزایش قیمت و گرانی لاستیک

لاستیک از تجهیزات مهم هر خودرویی است که انتخاب درست و سالم بودن آن امنیت راننده و سرنشینان را تضمین می کند و همچنین می تواند عملکردی عالی را ارائه دهد. برای انتخاب و خرید لاستیک همیشه هر راننده ای چند فاکتور اساسی را در الویت خود قرار می دهد و مابقی کاملاً سلیقه ای و نسبت به نوع خودرو متغیر خواهد بود. بطور مثال: سایز لاستیک، برند لاستیک و ایرانی یا خارجی بودن آن از جمله مواردی هستند که هر راننده ای می تواند نسبت به نوع خودرویی که دارد ، آنها را در الویت خود در هنگام انتخاب و خرید لاستیک جدید دهد.

یکی از نکاتی که امروزه در زمان خرید لاستیک برای هر راننده ای برتری دارد، قیمت تایر است. این روزها متاسفانه به جهت افزایش روز به روز قیمتها در محصولات گوناگون ، شاهد کاهش خرید مردم هستیم. در سال گذشته قیمت لاستیک ایرانی طی سه مرحله افزایش پیدا کرد که متاسفانه با کاهش تقاضا از سوی مصف کنندگان روبرو شدیم . از ابتدای سال جاری نیز زمزمه مجدد افزایش قیمت ها به گوش رسید و از اوایل سال تا به امروز نیز دوباره شاهد افزایش قیمت تایر برای چندمین بار شدیم و باز هم باعث گردید تا رانندگان زیادی به جهت قیمت بالای لاستیک به لاستیک های دست دوم روی آورند.

تقاضا برای خرید لاستیک دست دوم

همانطور که در مقاله ی با عنوان چرا لاستیک دست دوم نخریم ؟که در بخش مقالات آموزشی وب سایت هایپرتایر منتشر شده است، گفتیم که خرید این نوع لاستیک ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. شما نمی توانید از سالم بودن لاستیک کارکرده اطمینان حاصل کنید ، شاید در ظاهر بتوانید تشخیص دید که مورد سایش قرار نگرفته و عمق آج مطلوبی دارد ، اما باید گفت فقط ظاهر برای خرید یکی لاستیک جدید کافی نیست. شرایط نگهداری آن لاستیک یکی از نکاتی است که بسیار حائز اهمیت بوده و شما در هنگام خرید لاستیک زیر صفری یا کارکرده از این قضیه اطمینانی ندارید. نگهداری لاستیک در مکان نامناسب باعث از بین رفتن بافت و ترکیبات آن می گردد.

به همین جهت توصیه می شود هرگز سراغ لاستیک دست دوم نروید، چون ممکن است کارآیی خودرو را کاهش دهید و از همه مهمتر ایمنی خود و سرنشینان را به خطر اندازید. با خرید لاستیک نو از شرکت های معتبر می توانید از خدمات فروش و پس از فروش آن شرکتها در صورت مشاهده مشکل استفاده نمایید.

شرایط استفاده از گارانتی لاستیک

 گارانتی یا خدمات پس از فروش لاستیک شامل ایراداتی می شود که در هنگام پخت و ساخت لاستیک وجود داشته که ممکن است در ظاهر آن مشخص باشد. بطور مثال : لاستیک دو رنگ باشد یا باد کرده باشد. در مواقعی نیز ممکن است ایرادت قابل رویت نباشد و بعد از خرید و نصب آن زیر خودرو نمایان شود. به طور مثال: خود به خود دو پوسته شود، بی دلیل باد تایر کم شود یا باد کند و یا گل لاستیک کنده شود. این ها مواردی هستند که در ایران شرکت های معتبر تولیدکننده و واردکننده تایر آن را جزو گارانتی می دانند. اما باید گفت مواردی همچون: ضربه به لاستیک، گیر کردن اجسام خارجی در بین شیارها، پاره شدن لاستیک در اثر ضربه، آسیب لاستیک بعد از پنچرگیری و ... شامل خدمات پس از فروش تایر در ایران نمی گردد.

قیمت روز لاستیک ایرانی

در ایران، چندین تولیدکننده بزرگ لاستیک وجود دارند که محصولات با کیفیتی را ارائه می‌دهند. لاستیک ایرانی که به عنوان لاستیک دولتی نیز شناخته می شود در طی این سالهای اخیر دچار نوسانات زیادی در قیمت گذاری گردید، بخصوص در 2 ، 3 سال گذشته ! همانطور که پیش تر گفته شد، سال 99 و 1400 شاهد بالا رفتن قیمت لاستیک در چندین مرحله بودیم.

در این بین سودجویان زیادی نیز از این فرصت استفاده می کردند و لاستیک دولتی را با نرخ هایی متفاوت در بازار بفروش رساندند و باعث ملتهب شدن بیشتر بازار شدند که البته در بعضی مواقع نیاز آنها را احتکار می کردند تا در شرایط بحرانی تر با قیمتی گزاف بفروش برسانند. بنابراین توصیه می گردد تایر ایرانی را از مراکز معتبر فروش لاستیک دولتی تهیه کنید تا علاوه بر اطمینان از نرخ آن از سالم بودن آنها نیز اطمینان حاصل کنید. امروز و بعد از گرانی های مکرر می توانید قیمت لاستیک ایرانی را با نرخ دولتی در وب سایت هایپرتایر که یکی از نمایندگان فروش لاستیک دولتی است، مشاهده کنید و لاستیک موردنظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنید. در ادامه قیمت روز لاستیک دولتی بارز را که در هایپرتایر عرضه می گردد برای شما ارائه خواهیم کرد.


قیمت لاستیک بارز در سایزهای متفاوت

سایز تایر

طرح گل تایر

قیمت یک حلقه تایر (تومان)

205/60R14

P668 (OPTI RIDE)

1.350.000

175/60R13

P660 (BRILLIANT)

1.100.000

165/65R13

P648 (PREMIUM DRIVE)

1.500.000

185/65R15

P640 (ELPIDA)

1.190.000

205/60R15

P685 (OPTI RIDE)

1.350.000

185/65R14

P648 (PREMIUM DRIVE)

1.160.000

 شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی هایپرتایر لاستیک بارز دولتی را با طرح گل ها و سایزهای بیشتر مشاهده و اقدام به خرید آنها کنید. در این وب سایت همچنین می توانید اقدام به خرید لاستیک گلدستون با قیمت دولتی در سایزهایی محدود برای خودروی سواری و اتوبوسی- باری خود کنید.

قیمت روز لاستیک خارجی

همانگونه که در ابتدای این متن توضیح داده شد ، لاستیک های خارجی نسبت به تغییرات ارزی و همچنین مشکلاتی در واردات کالاهای خارجی هم از تنوع کمتری برخوردارند و هم بعضی از برندها قیمت های بالاتری دارند. در ایران شما می توانید تایر خارجی را از پایین تر قیمت تا بالاترین قیمت خریداری کنید. حتما به این می اندیشید که لاستیک خارجی قیمت پایین حتما کیفیت خوبی ندارد ! اما در ادامه با معرفی چند برند لاستیک خارجی به شما خواهیم گفت که با قیمتی مناسب می توانید تایر خارجی باکیفیتی را برای خودروی خود تهیه کنید.

پیش از معرفی و اعلام قیمت لاستیک خارجی باید گفت که حتما تایر خود را باتوجه به نکاتی که در بالا گفته شد از فروشگاه های معتبر فروش لاستیک خارجی تهیه نمایید تا هم از سالم بودن تایر ، داشتن تاریخ ، نگداری مناسب ، ضمانت فروش و قیمت اطمینان داشته باشید. در فروشگاه اینترنتی هایپرتایر شما می توانید با اطمینان لاستیک خارجی را در برندها و سایزهای مختلف به همراه خدمات پس از فروش خریداری کنید.

لاستیک‌های خارجی موجود در بازار ایران از برندهای معتبر جهانی همچون میشلن، بریجستون، کندا ، واریور، تراینگل و مارشال هستند. این لاستیک‌ها به دلیل کیفیت بالا و عمر طولانی‌تر، محبوبیت زیادی دارند. در ادامه قیمت  لاستیک های خارجی در وب سایت هایپرتایر را در سایزهای مختلف به شما ارائه می دهیم.


قیمت لاستیک واریور

سایز تایر

طرح گل تایر

قیمت یک حلقه تایر (تومان)


 برند واریور یکی از معتبرترین برندهای نوپای تایر چینی در جهان است که با سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی و تکنولوژی پیشرفته معتبرترین برند تولید تایر در جهان (میشلن) در همکاری با قدیمی ترین تولیدکننده تایر در چین بنام دابل کوین طراحی و تولید شده است. برند تجاری مشترک میشلن و دابل کوین " واریور " از محبوبیت بالایی در بازار داخلی چین و همچنین بازار بین المللی لاستیک برخوردار است و به عنوان یکی از محصولات کلیدی این سرمایه گذاری مشترک حفظ شده است. برای شناخت بیشتر برند واریور می توانید به وب سایت هایپرتایر مراجعه کنید و تایرهای دیگر این برند را مشاهده کرده و در آنجا نیز اقدام به خرید لاستیک واریور کنید.

قیمت لاستیک مارشال

سایز تایر

طرح گل تایر

قیمت یک حلقه تایر (تومان)

245/50ZR18

MU12

5.549.000

235/60R18

KL21

5.449.000

225/40ZR18

MU12 XL

4.492.000

225/65R17

KL21

5.551.000

 لاستیک کره ای مارشال در ایران همیشه طرفداران زیادی داشته و رانندگان همیشه درصدد پیدا کردن بهترین لاستیک کره ای بودند. مارشال تایر کره ای است که محصولاتی باکیفیت عالی و به روز را تولید می کند و در دنیا طرفداران زیادی نیز دارد. با مراجعه به وب سایت هایپرتایر می توانید لاستیک مارشال را در سایزهای متنوع تر و قیمتی مناسب و رقابتی خریداری کنید.

قیمت لاستیک تراینگل

سایز تایر

طرح گل تایر

قیمت یک حلقه تایر (تومان)

235/75R15

TR257

1.876.000

225/70R15

TR652 8PR

1.330.000

205/60R14

TR978

1.124.000

185/65R14

TR928

933.000

235/65R17

TR257

1.865.000

205/55R16

TE301

1.342.000

185/65R15

TR918

1.024.000

235/75R15

TR292 8PR

2.047.000

245/65R17

TR259

1.400.000

195/65R15

TC101

1.126.000

225/55R17

TH201

1.637.000

 همانطور که در بالاتر گفته شد، لاستیک های خارجی هستند که علاوه بر حفظ کیفیت و عملکرد عالی از قیمت مناسبی برخوردارند. لاستیک تراینگل چین از برندهای شناخته شده در صنعت تایر می باشد که سالهای زیادی بوده در این حوزه مشغول به فعالیت است و انواع لاستیک سواری، لاستیک شاسی بلند، لاستیک آفرودی و غیره را در مدل های متنوع تولید و روانه بازار جهانی می کند. شما با خرید لاستیک تراینگل می توانید این اطمینان را داشته باشید که با پرداختی اقتصادی لاستیکی مناسب را برای خودروی خود خریداری می کنید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین لاستیک هایپرتایر که نماینده فروش لاستیک تراینگل در تهران نیز است می توانید این برند را در سایزهای مختلف خریداری و از ضمانت فروش 5 ساله نیز بهره مند شوید.

بهترین لاستیک برای پراید

خودروی پراید یکی از پرفروش خودروها در ایران است که دارای لاستیک فابریک با سایز 165/65R13 است. برای خرید لاستیک پراید در این سایز می توانید در بین برندهای ایرانی همچون: لاستیک بارز دولتی و لاستیک ایران تایر دولتی و همچنین در بین تایرهای خارجی مانند: لاستیک جی تی رادیال اندونزی و لاستیک تراینگل چینی برای این خودرو اقدام کنید. اگر به دنبال لاستیک پهن برای پراید هستید بهتر است به سراغ سایز 175/60R13 بروید. در این سایز نیز می توانید لاستیک جی تی رادیال و همچنین لاستیک کره ای نکسن برای پراید را خریداری کنید.

خرید لاستیک پژو 206

بعد از پراید، 206 یکی از پرفروش ترین خودروهای ایرانی است که بین جوانان طرفداران زیادی دارد. سایز فابریک لاستیک 206 نیز همیشه در دسترس است و در برندهای ایرانی و خارجی قابل خرید است. در سایز استاندارد شما می توانید برای خرید لاستیک 206 در برندهایی همچون: لاستیک دولتی بارز و لاستیک دولتی ایران تایر  و همچنین خرید لاستیک چینی تراینگل برای 206 از وب سایت هایپرتایر اقدام کنید. لاستیک پهن 206 در سایز 205/60R14 عرضه می شود و رانندگان این نوع خودرو در تیپ های مختلف این سایز را بیشتر از سایز فابریک برای خودروی خود خریداری می کنند. در این سایز نیز شما می توانید لاستیک نکسن کره و لاستیک تراینگل چین را خودروی 206 خود انتخاب کنید.

خرید اینترنتی لاستیک دولتی و لاستیک خارجی

همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت لاستیک‌های خارجی به مراتب بالاتر از لاستیک‌های ایرانی است. این اختلاف قیمت به دلیل کیفیت بالاتر، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر و نام برند است. با این حال، لاستیک‌های ایرانی نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند، به ویژه اگر قیمت مناسبتری داشته باشند و کیفیت مورد نیاز شما را تأمین کنند.

انتخاب لاستیک مناسب باید با توجه به نیازها و شرایط رانندگی شما صورت گیرد. اگر در مناطق با شرایط جوی خاص رانندگی می‌کنید، یا به دنبال عمر طولانی‌تر و کارایی بالاتر هستید، ممکن است سرمایه‌گذاری در لاستیک‌های خارجی به صرفه باشد. اما اگر بودجه محدودی دارید و به دنبال گزینه‌ای اقتصادی‌تر هستید، لاستیک‌های ایرانی نیز می‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند.

با یک جستجوی ساده در فروشگاه اینترنتی هایپرتایر که فروشنده ی انواع لاستیک دولتی و بهترین لاستیک های خارجی از برندهای معتبر می باشد، می توانید لاستیک مناسب خودروی خود را از ام وی ام 110 و پراید گرفته تا لاستیک مناسب لندکروزرو اف جی کروزر با بهترین قیمت و به آسانی به صورت آنلاین خریداری کنید. شما با مراجعه به این وب سایت می توانید اطمینان حاصل کنید که این شرکت محصولاتی باکیفیت را با تضمین اصالت کالا بفروش می رساند. با خرید از این فروشگاه همچنین می توانید در صورت نیاز به نصب لاستیک، از خدمات نصب و بالانس سیار لاستیک یا نصب در یکی از راکز خدمات این شرکت در شرق و غرب تهران بهره مند شوید و اگر هم نیاز به نصب ندارید لاستیک خریداری شده ی خود را با پست یا باربری در هر کجای ایران که هستید دریافت کنید.


به خاطر داشته باشید که همواره از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید و به تاریخ تولید و استانداردهای ایمنی فروشگاه و لاستیک‌ها توجه داشته باشید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

روح الله عینی

در تاریخ 1402/09/05

ممنون من دوماهه منتظرم لاستیک پراید بزارید روسایت همیشه هم نگاه میکنم ولی تابه حال موفق نشدم

پاسخ هایپرتایر:

با سلام؛ تایرها هر روز از ساعت 9 صبح الی 18 بعد ازظهر به صورت تصادفی و خودکار موجود می شوند . لطفا وب سایت هایپرتایر رو به مرتب چک بفرمایید. برای سهولت در خرید می توانید صفحه تایر بارز https://hypertire.com/brands/Barez را در صفحه کامپیوتر و موبایل خود باز نگه دارید و به طور مرتب بروز رسانی کنید تا در ضصورت موجودی بتوانید تایر مرود نظرتون را خریداری کنید.

مقایسه 0