به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد؟!
به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد

به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد؟! جالب است بدانید که 30 هزار قطعه در ساخت یک خودرو استفاده میشود. هر کدام از این قطعات از مواد خاصی با روش های خاصی تولید میشوند و در آخر به عنوان اجزای سازنده ی یک سیستم بزرگ استفاده میشوند.

جالب است بدانید که 10 هزار قطعه از این 30 هزارتا در موتور جمع شده اند. 150 قطعه ی متحرک مثل درب خودرو، پنجره، فرمان و ... وجود دارد.

طبق آخرین آماری که از یک کارخانه ی تولید اتومبیل گرفته شده است، این پروسه یعنی ساختن یک اتومبیل 17 تا 18 ساعت طول میکشد. شما فکر کنید که 30 هزار قطعه در این مدت زمان در کنار هم قرار میگیرند و در نهایت به وسیله ی مورد استفاده ی ما و شما قرار میگیرد. البته که در دنیای امروز و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی هیچ چیز بعید ویا عجیب و غریب نیست.

در میان تمام این قطعات رینگ و لاستیک از چند جهت مورد توجه ویژه قرار دارد. ابتدا اینکه بخش بزرگی از ویژگی های رانندگی با هر خودرو به نوع، جنس، سایز و سایر مشخصات فنی تایر بستگی دارد. از سوی دیگر امروزه ظاهر رینگ و تناسب آن با لاستیک انتخاب شده یکی از موارد زیبایی شناختی پراهمیت در طراحی و ساخت هر خودرو محسوب میگردد.

 


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0