انواع مدل ماشین از نظر بدنه!
انواع مدل ماشین از نظر بدنه!

یکی از فاکتورهایی که در خرید ماشین نقش محوری ایفا میکند، بدنه ی خودرو است. منظور از بدنه ی خودروهمان مشخصات ظاهری به اضافه ی کاربری خودرو است. تصمیم گیری دراین باره کاملا بستگی به نوع کاربری راننده و همچین سلیقه ی شخصی او دارد. برای مثال خانواده هایی که اعضای آنها بیش از 4 نفر است عموما خودروهای سدان را انتخاب میکنند. یا مثلا فردی که تنها در یک شهر پرترافیک و شلوغ زندگی میکند یک ماشین هاچ بک جمع و جوررا ترجیح میدهد. در این مقاله چند مدل اصلی رایج را با هم بررسی خواهیم کرد:

1.هاچ بک: هاچ بک ها ماشین های کوچک چهاردری هستند که بیشتر در شهر های شلوغ مورد استفاده قرار میگیرند. در شهرهایی که رانندگان دائما دغدغه ی جای پارک دارند این مدل ماشین برای آنها بهترین گزینه است. این ماشین ها به ظاهر صندوق عقب ندارند و پشت ماشین کاملا صاف است.

 

هایپرتایر

 

2.سدان: ما این گونه ماشین ها را به عنوان ماشین صندوقدار میشناسیم. در واقع سدان ماشین هایی چهاردر، مخصوص خانواده است. 5 نفر به راحتی در آن جا میشوند. صندوق بزرگ و جادار از ویژگی های بارز این نوع اتومبیل است. با سدان به راحتی میتوان به دل جاده زد و از سفر لذت برد.

 

هایپرتایر

 

3.SUV وMUV: اس یو وی همان شاسی بلند است که جز کاربری های اسپرت دسته بندی میشود. این ماشین ها دارای آپشن های زیادی هستند. ام یو وی مخفف (Multi utility vehicle) می باشد. یعنی دارای کاربری ای چندگانه می باشد. گنجایش این ماشین ها بین 7 الی 10 نفر است. چون اکثر شاسی‌ بلندهای کوچک و شهری فقط به صورت فانتزی و با ظاهر یک SUV تولید می‌شوند که به بعضی از آنها کراس اوور گفته می‌شود و ارتفاع کمتری نیز دارند.

 

هایپر 

 

4.کوپه: ماشین های دو در را کوپه میگویند. درهای این نوع خودرو از سایز معمول بزرگتر هستند.در ورژن آلمانی کوپه گاهی کوپه های چهاردر هم دیده میشود.

 

هایپرتایر

 

5.کروک (Convertible): این گزینه بسیار مناسب رانندگانی است که به استایل و ظاهر خودرو خود اهمیت میدهند. کروک ها ماشین های لاکچری و لوکسی هستند. سقف این ماشین ها تاشو است یعنی با فشردن یک دکمه سقف ماشین جمع میشود. یک نوع دیگری از کروک هم هست که سقف آن به کلی برداشته میشود. دو نوع جنس سقف نیز اکثرا در این مدل استفاده میشود. این سقف ها یا برزنتی هستند یا فلزی. اگر سقف باز‌شوی اتومبیل  از نوع فلزی باشد به آن کانورتیبل و اگر از نوع  چرمی، پارچه‌ای یا برزنتی باشد، کابریولت گفته می‌شود. مزیت سقف‌های فلزی این است که از لحاظ دوام و ایمنی، مطمئن‌ تر هستند مثل بی ام و اتاق 4.

 

هایپرتایر


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0