ورود تایرهای بی کیفیت محدود می شود
اعمال استاندارد جدیدی برای واردات تایر به کشور :

ورود تایرهای بی کیفیت محدود می شود

به گزارش خبر خودرو، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به اعمال استاندارد جدیدی برای واردات تایر گفت : با اجرای این استاندارد ورود تایرهای بی کیفیت به کشور محدود و به صفر می رسد.

مصطفی تنها در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با توجه به لزوم اجرای استاندارد زیست محیطی SWR برای واردات تایر اظهار داشت : این استاندارد از ابتدا بنا بود از آبان ماه سال 95 اجرایی شود که حدود یک ماهی نیز اعمال شد اما با پی گیری واردکنندگان ، فرصت تا اردیبهشت ماه به آنها داده شد تا با مذاکره با طرف های خارجی ، خودشان را به این سطح از استاندارد برسانند .

وی افزود : با اعمال این قانون، تایرهای دارای استاندارد SWR که تا پیش از این تنها به کشورهای اروپایی و برخی از کشورهایی که این استاندارد جاری است وارد می گردید از این پس باید به ایران هم با این استاندارد وارد شوند.

وی گفت : بر اساس آخرین اطلاعات ، با وجود زمان اجرای این استاندارد تاکنون این استاندارد اجرایی نشده است.

وی تاکید کرد : به نظر می رسد برای اجرای استاندارد زیست محیطی SWR ، باز هم فرصتی به واردکنندگان تایر داده شده است.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت : با اجرای این استاندارد بی تردید برخی از تایرها به خصوص تایرهای چینی و بی کیفیت اجازه واردات به کشور نخواهند داشت.

تنها افزود : البته در اعمال این قانون تنها موضوع واردات تایر از کشوری خاص مطرح نیست بلکه سطحی از کیفیت تایرها در جریان واردات مطرح است که این سطحی از کیفیت را کارخانجات متفرقه و با تکنولوژی نازل و قدیمی تولید می کنند که از این بعدا قادر به واردات به ایران نخواهند بود.

وی تاکید کرد : مسلما اجرای این استاندارد عمدتا شامل تولیدات شرکتهای ارزان ساز و عمدتا چینی می شود هر چند این استاندارد روز در بسیاری از کشورهای اروپایی اجرا می شود و به لحاظ زیست محیطی و ایمنی ناظر بر تولید و واردات تایر است.

وی اظهار داشت : در صورتی که این استاندارد اعمال شود تایرسازان ارزان ساز که صرفا با قیمت رقابت می کنند قادر به رقابت نخواهند بود و ناگزیرند تا سطح تکنولوژی تولیدات را به میزانی بالا ببرند که امکان حضور در بازار ایران برایشان فراهم شود.

وی تصریح کرد : با اجرای این استاندارد در واردات تایر به کشور ، بالطبع شرایط برای تولید کنندگان داخلی بهتر خواهد شد.

 

منبع: خبرخودرو


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0