آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


موج گرانی بازار خودرو به بازار لاستیک رسیده است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش ۵۵ درصدی قیمت لاستیک در ماه های اخیر، گفت: افزایش هزینه تولید تایر به واسطه افزایش نرخ ارز، تغییر ارز پایه واردات و تخصیص نیافتن ارز بر واردات در ماه های اول سال، کمبود و گرانی ۱/۵ برابری قیمت لاستیک را به همراه داشته است.

شارلی انویه تکیه با انتقاد از افزایش قیمت محصول لاستیک در بازار، گفت: در شرایط کنونی افزایش قیمت لاستیک عوامل مختلفی دارد که نوسان قیمت خودرو، محدودیت های ارزی و مداخلات دولتی از دلایل عمده این مسئله است.

موج گرانی بازار خودرو به بازار لاستیک رسیده است

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روزهای اخیر بازار خودرو بسیار پرنوسان و متشنج شده است، به نظر می رسد که این موج به بازار فروشندگان لاستیک نیز رسیده و تأثیرش به صورت افزایشی در قیمت بروز پیدا کرده، در شرایط کنونی بیش از3500 واحد صنفی در این زمینه که در بورس فعالیت می کنند؛ آسیب های زیادی را متحمل شده اند.

تولید کارخانه های لاستیک سازی جوابگوی نیاز بازار نیست

انویه تکیه افزود: تأثیر نوسانات بازار خودرو بر قیمت تایر یکی از این موضوعات اساسی تفاوت قیمت تایر از کارخانه تا بازار است، در این وضعیت تولید کارخانه ها جوابگوی نیاز بازار نیست و تعداد محدودی لاستیک در بازار عرضه می شود که این امر یکی از موثرترین دلایل افزایش بی رویه قیمت لاستیک در بازار است که مصرف کننده تاوان این مسئله را می دهد.

افزایش 55 درصدی قیمت لاستیک در ماه های اخیر

وی با انتقاد از افزایش 55 درصدی قیمت لاستیک در ماه های اخیر، گفت: افزایش هزینه تولید تایر به واسطه افزایش نرخ ارز، تغییر ارز پایه واردات و تخصیص نیافتن ارز بر واردات اعم از مواد اولیه و محصول نهایی در ماه های اول سال، کمبود و گرانی 1/5 برابری قیمت لاستیک را به همراه داشته است.

انویه تکیه افزود: افزایش قیمت لاستیک به ضرر حوزه حمل و نقل و جابه جایی مسافر است، زیرا بر اساس گزارش شرکت های مسافربری کشور، قیمت یک جفت لاستیک با کیفیت اتوبوس یا تریلی بالای 25 میلیون تومان است، از طرف دیگر رانندگان نه تنها توان خرید لاستیک را ندارند بلکه تأمین دیگر تجهیزات نیز امکان پذیر نیست و این مسئله به ضرر مسافران است، همچنین افزایش قیمت لاستیک تأثیر مستقیمی بر ناوگان حمل و نقل جاده ای خواهد داشت.

وی گفت: کنترل، نظارت و مدیریت بر افزایش بی رویه قیمت لاستیک های وارداتی در راستای کنترل این بازار و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب با تأکید بر رعایت ضوابط قیمت گذاری کالاهای اساسی توسط هیأت تعیین و تثبیت قیمت به در نظر گرفتن سود مجاز صورت گیرد.

منبع خبر : خبر خودروثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هانکوک برنده جایزه Tyresafe’s 2020 شد


Tyresafe از هانکوک برای افزایش آگاهی از ایمنی لاستیک در دوازده ماه گذشته قدردانی کرد . هانکوک این جایزه را در سال 2019 نیز دریافت کرده بود .

مشکلات تامین تایر


دشوار شدن واردات و بسته‌شدن تدریجی در‌های ورود کالا به روی واردکنندگان تایرهای خارجی اتفاقی بود که به نفع تولیدکنندگان داخلی تایر تمام شد .

نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است


آل سارا، عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران گفت: فروش تایر به صورت عمده توسط نمایندگی‌ها به دلیل سود پایین ۳ درصدی که ۴۰ سال است برای این صنف نعیین شده به صرفه نیست.

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو


19 میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸ از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.