آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


دریافت تندیس برنزین جایزه ملی مدیریت انرژی
کارخانه لاستیک بارز کرمان از جمله بزرگترین تولید کنندگان تایر و تیوب در کشور می باشد. صنعت تایرسازی به دلیل نوع فرایند تولید و تجهیزات آن جزء صنایع پرمصرف انرژی محسوب می گردد. بویلر، دیگ آبگرم، کمپرسور هوای فشرده و موتورهای الکتریکی بنبوری ها از جمله تجهیزات با مصرف انرژی زیاد موجود در صنعت تایرسازی می باشند. این کارخانه با استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد ISO50001:2011 و دریافت گواهینامه تطبیق از شرکت DQS آلمان و حمایت های همه جانبه مدیریت عامل و جانشین مدیریت عامل و مدیر انرژی در بهینه سازی مصرف انرژی از جمله پیشگامان در صنعت می باشد.

تمامی پرسنل این کارخانه به اهمیت موضوع انرژی آگاه و در جهت بهینه سازی و کاهش آن تلاش می کنند. در پایان هر ماه شاخص های مصرف انرژی با معیار موجود در استاندارد مصرف انرژی در صنعت تایر (استاندارد شماره 9650) مقایسه می گردند و علل افزایش یا کاهش مصرف انرژی ریشه یابی می گردند. مصرف انرژی کارخانه در هر دو بخش انرژی الکتریکی و انرژی حرارتی از معیار مصرف انرژی استاندارد 9650 کمتر می باشد. هر ساله تعدادی پروژه به منظور بهینه سازی مصرف انرژی اجرا می گردد که میتوان به اجرای پروژه های نصب و راه اندازی کمپرسور توربو، نصب و راه اندازی بانک خازنی، راه اندازی سیستم Load Sharing کمپرسورها و تغییر تکنولوژی استفاده از آب داغ به جای بخار در پرس های پخت رادیال، نصب و راه اندازی اکونومایزر، جایگزینی لامپ های کم مصرف اشاره کرد. هرچند با کاهش مصرف انرژی، هزینه تمام شده محصول نیز کاهش می یابد ولی هدف اصلی این مجموعه از بهینه سازی مصرف انرژی جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط زیست می باشد. 

این کارخانه با شرکت در سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی موفق به کسب تندیس برنزین دو ستاره گردیده است. امید است با تلاش و استمرار حمایت مدیران ارشد و پرسنل، این کارخانه به یک الگوی نمونه در زمینه کنترل معیارهای مصرف انرژی تبدیل شود.

 

هایپرتایر

منبع : بارزثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.