ECU چیست؟
ECU  چیست؟

(ECU مخفف Electronic Control Unit) می باشد که معادل فارسی آن واحد کنترل الکترونیک است. به تعبیر ساده تر ECU  همان کامپیوتر ماشین می باشد که در خودروهای انژکتوری از آن استفاده میشود. این سیستم کامپیوتری دارای سنسورهایی می باشد که دائما در حال بررسی عملکرد خودرو شما هستند. این سنسورها به باتری ماشین متصل هستند. هرچه تعداد این سنسورها بیشتر باشد حساسیت این سیستم بیشتر می شود. سنسورهایی که موجود هستند عبارتند از: سنسور وضعیت دریچه گاز (TPS)، سنسور دمای آب (CTS)، سنسور ضربه و ... . از قابلیت های اصلی این سیستم باید به نظارت آن بر کارکرد خودرو و نمایش آن برای راننده اشاره کرد. به عنوان مثال نمایش میزان متوسط سوخت ماشین، باد لاستیک، باز یا بسته بودن درهای خودرو و این قبیل فعالیت ها بر عهده ی این سیستم کامپیوتری است. این سیستم کامپیوتری مانند دیگر سیستم ها دارای حافظه ی موقت و دائم می باشد.

اگر ECU به درستی تنظیم باشد، می تواند عملکرد ماشین را به خوبی افزایش دهد. موثرترین روش ارتقا ECU با استفاده از یک ماژول تعویضی یا اتصال دیاگ برای بروز کردن نرم افزار ECU خودرو صورت می پذیرد.

 

هایپرتایر


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0