نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک شما مناسب تر است؟
نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک(تایر) شما مناسب تر است؟

 

لاستیک (تایر) ها معمولا با نیتروژن پر میشوند. باد درون لاستیک (تایر) با کم و زیاد شدن دمای هوا تغییر میکند. به همین خاطر است که توصیه میشود صبح زود قبل از اینکه دمای محیط افزایش یابد و تابش نور خورشید زیاد شود این کار انجام پذیرد. درون لاستیک (تایر) ساختار میکروسکوپی ای وجود دارد که شبیه رشته های ماکارانی به هم چسبیده است. این رشته های مولکولی دائما در حال حرکت هستند. در این حالت قسمتی از این گازها از فضاهای موجود بین مولکولها فرار میکنند و به مرور زمان باعث کاهش فشار باد داخل لاستیک (تایر) میشود. در نتیجه باد لاستیک (تایر) به مرور زمان کاهش می یابد.

فرق اصلی گاز نیتروژن و اکسیژن در این است که گاز اکسیژن با توجه به مولکول های کوچکتری که دارد زودتر از فضاهای گفته شده خارج شده و از بین میرود ولی نیتروژن ماندگاری بالاتری دارد. انتخاب شما بستگی به چگونگی استفاده ی شما از وسیله ی نقلیه تان دارد. اگر کاربری شما از ماشین در یکی از مقوله های زیر قرار میگیرد، پرکردن باد لاستیک (تایر) شما با گاز نیتروژن بهتر خواهد بود:

 اگر اتومبیل شما مخصوص مسابقات است.

اگر ماشین شما برای مدتی طولانی استفاده نشده است.

اگر شما صاحب اتومبیل های کلکسیونی هستید و از آنها به طور مستمر استفاده نمیکنید.

ولی به طور کلی امروزه از گاز نیتروژن برای پر کردن باد درون لاستیک (تایر) استفاده میشود و مزایای استفاده از آن بسیار بیشتر از هوای معمولی میباشد. پس در جواب به این سوال که کدامیک از گازهای نام برده شده بهتر است، باید گفت که نیتروژن. نیتروژن، فشار باد لاستیک (تایر) را حفظ میکند، صرفه جویی در هزینه های سوخت را به همراه دارد و رطوبت کمتری در داخل لاستیک(تایر) ایجاد میکند.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0