لاستیک کمی مرموز است!
لاستیک کمی مرموز است

تایرها قادرند تا هزاران مایل بدون هیچ مشکلی شما را همراهی کنند. بروزاشکال درتایرمیتواند گاها خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشد. مشکلات بزرگ را که میتوان تشخیص داد و رفع کرد. این مشکلات جزئی و کوچک هستند که از دید راننده دور میمانند و میتوانند خسارات جدی به خودرو وارد کنند.

همانطور که قبلا هم در مقاله ی نحوه ی صحیح نگهداری از لاستیک گفتیم، راهکارهای ساده ای وجود دارند که اگر آنها را به درستی انجام دهیم از بروز مشکل در لاستیک جلوگیری میشود. تنظیم میزان باد، بازدید چشمی تایرها و جا به جایی دوره ای لاستیک ها از جمله این راهکار ها می باشند.

ترک های روی دیواره ی لاستیک از جمله همان مشکلات نامشخص و کوچک هستند. وقتی دمای تایر زیاد میشود امکان به جود آمدن این ترک ها بیشتر میشود. کم بادی و پربادی لاستیک هم از عوامل اساسی است. سن تایرهم به این مسئله مربوط است.

مشکل بعدی تاول زدن لاستیک است. این پدیده معمولا زمانی که لاستیک بیش از حد باد میشود اتفاق می افتد. هنگام رانندگی با تایر پرباد فشار به تایر چند برابر میشود در نتیجه حرارت داخلی تایر بالا میرود. این فشار باعث پارگی لایه های درونی تایر شده و به شکل تاول نمود بیرونی پیدا میکند. زمانی که یک تایر بیش از توان تحمل و حد مجاز باد شود فشار باد به ویژه به هنگام حرکت و افزایش دمای تایر که موجب افزایش مضاعف فشار داخل تایر می‌شود، لایه‌های درونی (و گاهی بیرونی) تایر را پاره کرده و موجب برجستگی سطح تایر می‌شود.

بیرون زدگی تایراز رینگ نیز ایرادیست که ممکن است به وجود بیاید. این مشکل نیز به فشار باد لاستیک ربط پیدا میکند. اگر باد لاستیک بیش از حد استاندارد باشد لاستیک به رینگ فشار اورده و باعث کج شدن آن میشود. و برعکس اگر لاستیک کم باد باشد امکان دارد رینگ از لاستیک بیرون بزند.

بنابراین میتوانیم ببینیم چقدر فشار باد لاستیک میتواند مهم باشد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0