گودریچ (BF Goodrich)
گودریچ (BF Goodrich)

شرکت BF Goodrich یکی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی است که در سال  1870 فعالیت خود را آغاز نمود. تایر های گودریچ به صورتی طراحی شده اند که کاملا پاسخ گوی توقعات یک راننده از رانندگی خواهند بود. اين شرکت با همکاری با شرکت یونی رویال (تولید کننده لاستیک آمریکا) به بزرگ‌ ترین تولیدکننده لاستیک در جهان تبدیل شد.

در سال 1936 شرکت وارد قرارداد سرمايه‌گذاري مشترك (Joint venture)  مکزیک شد و در سال 1946 کارخانه اوهایو خریداری شد و از آن به بعد گودریچ به تولید چرخ‌ها و ترمز برای انواع هواپیما پرداخت. درطول 16 سال گذشته گودریچ مالکیت 40 شرکت را برای گسترش پرتفولیوی "PORTFOLI" محصولات از آن خود كرده است و اکنون یکی از شرکت‌هایی است كه دامنه وسیعی از محصولات مربوط به حمل و نقل هوایی را تولید می‌نماید و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. محصولات جدید به‌ صورت داخلی تولید می‌شوند و سپس در زمینه تعمیرات و مراقبت گسترش می‌یابند. امروزه محصولات تولیدی گودریچ در اغلب هواپیماها و در بخش‌های دیگر وجود دارد. در سال 2010 شرکت کارخانه جدیدی را در هلند‌ ايجاد كرد.

نکته ی قابل ذکر این است که گرچه هنوز نام گودریچ به عنوان یکی از مطرح‌ ترین برندهای تولید تایر شناخته می‌شود، ولی تجارت و برند به شرکت میشلن فروخته شده‌ است. شرکت نیکران لاستیک در حال حاضر نماینده رسمی تایرهای گروه میشلن می باشد. تایرهای گروه میشلن شامل برندهای زیر مجموعه میشلن (Michelin)، بی اف گودریچ (BF Goodrich) و تیگار(Tigar) است که تمام تایرهای فوق در کارخانجات سراسر دنیا و تحت لیسانس و با تضمین کیفیت شرکت مادر (گروه میشلن) تولید و در تمامی قاره های جهان توزیع می گردد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0