چرا لاستیک دست دوم نخریم؟!
چرا لاستیک دست دوم نخریم

قدرت آب پراکنی پایین

طرح آج لاستیک طوری طراحی شده است که باید قادر به راندن آب ، برف و یخ به بیرون از شیارهایش باشد. ضرورت وجود آج لاستیک، جلوگیری از جمع شدن آب درون شیارها می باشد. نتیجه ی وجود آج سالم ترمز گیری بهتر، فرمان پذیری راحت تر و به طور کلی رانندگی مطمئن تر می باشد. عمق آج وقتی از حد استاندارد خود یعنی 1.6 میلیمتر پایین ترمی آید باید حتما عوض شود. در جدول زیر میتوانید بهترین حالت اندازه ی عمق آج و بدترین آن را مشاهده کنید :

 

هایپرتایر 

پس اگر لاستیک دست دوم هم میخرید حتما به این مورد توجه ویژه داشته باشید و آن را اندازه گیری کنید.

از بین رفتن چسبندگی

لاستیک به مرور زمان چسبندگی اولیه خود را از دست می دهید. این مسئله به خصوص در زمستان بیشتر خود را نشان می دهد. یکی از عوامل تعیین کننده در میزان چسبندگی همین آج لاستیک هم هست. لاستیکی که استفاده شده به مرور زمان تماس اولیه خود را با سطح جاده از دست می دهد. هم چنین باعث کاهش دوام لاستیک هم می شود.

گرمای بیش از حد تایر

طرح آج لاستیک به نوعی به عنوان یک سیستم خنک کننده نیز عمل میکند. وجود این شیارها روی سطح لاستیک باعث جریان پیدا کردن هوا و مانع گرم شدن بیش از حد لاستیک می شود. حرارت باعث از بین رفتن هر چه زودتر لاستیک می شود.

بنابراین وقتی میخواهید لاستیک دست دوم تهیه کنید حتما به موارد بالا توجه ویژه نمایید. چراکه شما نمیدانید صاحب قبلی لاستیک چگونه و به چه مدت از آن استفاده کرده است. به همین علت راهی ما راهی مطمئن تر از خرید لاستیک جدید را پیشنهاد نمی دهیم.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0