روغن ریزی خودرو
روغن ریزی خودرو

یکی از مشکلاتی که گاها امکان دارد برای خودرو به وجود بیاید، روغن ریزی است. اگر خودروی شما روغن ریزی دارد حتما آن را جهت تعمیر پیش مکانیک ببرید. یکی از راه حل های جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل، تعویض به موقع روغن های چهارگانه ی ماشین به خصوص روغن ترمز است. روغن های چهار گانه کدام ها هستند؟ روغن ترمز، روغن موتور، روغن هیدرولیک (فرمان) و در نهایت روغن گیربکس. روغن موتور که از مهمترین آنهاست نباید سیاه یا اصطلاحا کثیف شود وعدم توجه به این مسئله سبب آسیب رسیدن به دیگر اجزای خودرو میشود.

روغن ریزی میتواند از خروجی های مختلفی به وجود بیاید. مشخص ترین علامت این مسئله لکه های قهوه ای رنگ روغنی ای است که شما زیر خودرو مشاهده میکنید. حتما با دقت بررسی کنید که روغن بیشتر از کدام قسمت ماشین خارج شده است. تشخیص محل نشتی بسیار مهم است. روغن ریزی میتواند از ایجاد مشکل در فیلتر روغن، میل لنگ، واشر درب سوپاپ، مخزن روغن موتور یا همان کارتل و ... ناشی شده باشد.

در بعضی مواقع نیز، واشر درب سیلندر خودرو به علت گرما و فشار بالا بعد از کارکرد های زیاد خراب می‌شود و روغن از بالای موتور به پایین سرازیر شده و همه ج

بنابراین سعی کنید فقط به علم خود در این باره بسنده نکنید و حتما از یک متخصص برای رفع این مشکل راهنمایی بگیرید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0