سیستم ESP
 

ESP  یک سیستم کامپیوتری است که در اکثر خودروهای مدرن و جدید استفاده می شود. مخفف (Electronic stability program) میباشد. درواقع وظیفه ی اصلی این سیستم حفظ ثبات وپایداری خودرو می باشد. سیستم ESP هنگام تغییر مسیر ناخواسته خودرو، آن‌را به مسیر اولیه خود باز می‌گرداند.ESP، لغزش جانبی خودرو را در هنگام گردش فرمان با اعمال نیروی ترمز بر روی یک چرخ، کنترل می‌کند و خودرو را به مسیر مورد نظر راننده بر می‌گرداند. این سیستم در ارتباط مستقیم با سیستم ترمزABS )) و کنترل چسبندگی میباشد. با استفاده از این سیستم خودرو در مسیر صاف بدون هیچ گونه لغزش به حرکت خود ادامه میدهد. این سیستم سنسور های قوی ای دارد که این سنسور ها اطلاعات ورودی (ترمز کردن، گاز دادن، پیچیدن و ...) را دریافت می کنند و به کامپیوتر مرکزی انتقال میدهند. این سیستم کوچک ترین انحرافی را تشخیص می دهد. اینجاست که ESP شروع به کار میکند و از انحراف خودرو در شرایط مختلف جلوگیری می کند.

این سیستم روز به روز پیشرفته تر میشود و تا کنون نیز عملکرد مناسب و رو به بهبودی داشته است.از مهمترین مزایای این سیستم کاهش قابل توجه تصادفات است.برای هر راننده ای رانندگی در شرایط بارانی و برفی پیش آمده است.با مجهز بودن ماشین به این سیستم راننده میتواند بدون نگرانی و استرس به رانندگی خود ادامه دهد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0