چاله چوله!
چاله  چوله!

همانطور که میبینیم وضعیت آسفالت خیابانهای سطح شهر خیلی جالب نیست. دست اندازهای بسیار بلند غیراصولی، چاله و چوله ها، آسفالت های کنده شده و...همه ی اینها از مواردی هستند که آسیب هایی را مستقیما به لاستیک های خودرو وارد میکنند. اما چاره ای هم نیست. ما روزانه شاید به کرات از خودرو خود استفاده کنیم. خودروهای ما نیز روی همین خیابان ها و جاده ها در حرکتند. پس تنها راه حل کنار آمدن با آنها رعایت چند نکته است که میخواهیم درمورد آن صحبت کنیم.

اول اینکه همیشه سعی کنید فاصله ی ایمنی خود را با ماشین مقابل حفظ کنید. با رعایت این فاصله ی استاندارد شما قادر به رویت مانع یا چاله و یا هر چیز دیگری خواهید بود. پس در این صورت قدرت مانور دارید.اهمیت این مسئله در روزهای بارانی دو چندان است. از رفتن در گودال های آب درروزهای بارانی اجتناب کنید. چراکه شما نمیدانید زیر آب جمع شده چه چیزی وجود دارد برای مثال شاید شی تیز باعث ترکیدن لاستیک شود. همچنین رعایت سرعت مجاز که کاملا با فاصله ی مجاز در ارتباط است نیز بی تاثیر نیست. ما مفصلا در مورد فاصله ی ایمن در مقاله ی قانون 3 ثانیه صحبت کردیم.

نکته ی مهم بعدی چک کردن فشار باد لاستیک است. پربادی زیادی یا کم بادی تایر را آسیب پذیر تر میکند. پس همانطور که قبلا هم به آن چندین بار در مقاله های قبلی اشاره کردیم، میزان فشار باد لاستیک را در دفترچه ی راهنمای خودرو خود مشاهده کرده و سعی در تنظیم نگه داشتن این میزان داشته باشید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0