3 دلیل عمده ی پنچر شدن لاستیک
3 دلیل عمده ی پنچر شدن لاستیک

شرایط بد جاده ای: هرچه شرایط جاده بدتر باشد، احتمال پنچری لاستیک خودرو بیشتر میشود. آسفالت بد، چاله چوله های خیابانها، اشیا تیز و ... همه ی اینها موارد و شرایطی هستند که باعث بروز ایراد در لاستیک میشوند.

گرمای بیش از حد: به طور کلی احتمال پنچری و یا ترکیدگی لاستیک در فصل تابستان بسیار زیادتر از فصول دیگر میباشد. دمای بالای هوا باعث میشود که فشار باد داخل لاستیک بیشتر شده و منبسط میشود. در ماشین های امروزی سیستم TPMS یا همان سیستم مانیتورینگ فشار داخل لاستیک وجود دارد. در واقع این سیستم به شما نشان میدهد که آیا لاستیک خودرو در شرایط نرمالی به سر میبرد یا خیر.

سایش لاستیک: پس از مدتی استفاده از لاستیک، آج های آن از بین میرود و اصطلاحا ساییده میشود. ساییدگی قدرت اولیه ی لاستیک را میگیرد و باعث میشود که لاستیک در مقابل شرایط مختلف ضعیف تر عمل کند. برای جلوگیری از ساییدگی زودهنگام لاستیک نکاتی وجود دارد که خوشبختانه ما قبلا به آنها پرداخته ایم. پس میتوانیم با کلیک بر روی لینک های زیر با هم مروری بر این موارد داشته باشیم.

جا به جایی لاستیک

فشار باد لاستیک

میزان فرمان

خلاصه اینکه، بهتر است نگذاریم حال لاستیک خودرومان رو به وخامت برود. خودرو ما تا زمانی میتواند روی پاهای خودش حرکت کند که لاستیک هایش سالم باشند. بنابراین آنها را زود به زود چک کنیم تا خدایی ناکرده خطری جان ما و دیگر سرنشینان خودرو را تهدید نکند.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0