اسلیک و سمی اسلیک
اسلیک و سمی اسلیک

تایرهای اسلیک (slick)  تایرهای مخصوص مسابقه هستند. این تایرها بیشتر در مسابقات فرمول 1 و درگ کاربرد دارند. همانطور که در عکس میبینید این نوع از تایر هیچ طرح آجی (گل) ندارند و کاملا صاف هستند. از ویژگی های بارز این تایر اسلیک میتوان به چسبندگی بالا آن اشاره کرد. همانطور که در مقاله ی کائوچو هم اشاره کردیم، علت چسبندگی بالا و نرم بودن اسلیک ها میزان کائوچوی بیشتریست که در تولید آنها به کار برده شده است. این تایر بدون آج در برابر افزایش بار و افزایش دما نیز بسیار مقاوم بوده و به راحتی تغییر حالت نمیدهد. این تایر ها را به هیچ عنوان روی ماشین های سواری معمولی نصب نمیکنند زیرا این لاستیک ها فقط برای رانندگی در سرعت ها بالا و مسابقات طراحی شده اند.

 

                       هایپرتایر   

                            

نوع دیگری از تایر های اسلیک وجود دارند که نام آنها سمی اسلیک (semi-slick ) یا همان نیمه صاف است. استفاده از این نوع لاستیک برای ماشین های بسیار حرفه ای سواری ممانعتی ندارد. برخلاف مدل اسلیک که هیچ آجی روی آن وجود نداشت، روی این لاستیک آج دیده میشود ولی نه به طور کامل. همانند لاستیکی که در تصویر زیر میبینید.رانندگی نرم و با ثبات در سرعت بالا از ویژگی های اصلی سمی اسلیک ها میباشد.به علت آج نیمه ای که دارند بهتر است در زمستان و یا در هوای بارانی از آنها استفاده نشود.چراکه امکان لیز خوردن روی جاده وجود خواهد داشت.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0