بلبرینگ ماشین و علل خرابی آن
بلبرینگ ماشین و علت خرابی آن

بلبرینگ ماشین:
بلبرینگ یکی از پر اهمیت ترین قطعات چرخ های خودرو است که اگر دچار مشکل یا خرابی شود، باعث بروز مشکلاتی برای سرنشینان خودرو می شود. در واقع مشکلات رایجی که پیرامون خرابی بلبرینگ چرخ ایجاد می شوند عبارتند از:
1: قفل شدن چرخ ها که باعث ساییدگی لاستیک می شود.
2: لق زدن چرخ ها که باعث فشار آمدن بر روی رینگ و تاب بر داشتن رینگ می شود.
3: در رفتن چرخ که می تواند حوادث جبران ناپذیری را رقم بزند.

بلبرینگ ماشین

راه های جلوگیری از خرابی ناگهانی بلبرینگ:
نکاتی که بهتر است به آنها دقت بیشتری کنیم تا از بروز ناگهانی خرابی بلبرینگ خودرویتان تا حد امکان جلوگیری به عمل آورید:
1: سعی کنید بر روی دست انداز ها سرعت خودرو را کم کنید. عبور با سرعت بالا از روی دست اندازها موجب خورد شدن بلبرینگ می شود.
2: در انتخاب جنس بلبرینگ دقت کافی نمایید. دارا نبودن کیفیت مناسب ، می تواند یکی از علل خرابی زودتر از موعد بلبرینگ خودرویتان باشد.
نکته: توصیه می شود هر 5000 کیلومتر با بالا بردن خودرو روی جک با چرخاندن چرخ ها و حصول اطمینان از چرخش نرم و بی صدا از سلامت بلبرینگ چرخ اطمینان حاصل نمایید. اگر چرخ صدا بدهد و یا لق بزند بلبرینگ خراب شده و یا به اصطلاح بلبرینگ خورد کرده است.

 

بلبرینگ ماشین

علائم و نشانه های خرابی بلبرینگ:
دو نشانه مهم برای اینکه متوجه شویم بلبرینگ دچار خرابی شده است وجود دارد، یکی لرزش فرمان در هنگام رانندگی و دومین موردی که قابل اطمینان تر می باشد، صدایی است که از چرخ به گوش میرسد که تا حدی ناهنجاروغیر متعارف است. در واقع این صدا مانند این است که چیزی به چرخ گیر کرده و با تند تر شدن سرعت خودرو، ریتم صدا هم تند تر می شود.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0