• برای عملکرد مناسب خودرو و موتور، نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند: لاستیک ها، گیربکس، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !
  • تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند.
  • برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید. اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

16 دلیل استارت نخوردن خودرو


گاهی اوقات پیش می آید که خودروی شما استارت نمی خورد و ممکن است علت آن را هم متوجه نشوید. در اینجا موارد احتمالی که ممکن است دلیل استارت نخوردن خودرو باشند را برایتان توضیح داده ایم.

انواع سنسور های TPMS


در مقالات قبل شما را با این سیستم و نحوه ی کارکرد آن آشنا کردیم. امروز میخواهیم درمورد انواع این سیستم صحبت کنیم. هر وسیله ی نقلیه تولید شده از سال 2008 به بعد مجهز به سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک شده اند.

ریپ زدن


لرزش بسیار خفیف صبحگاهی برای موتور طبیعی است، ولی علل لرزش شدید و دائمی عبارتند از:

آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو


طبیعی است که پس از مدتی استفاده از خودرو، شتاب آن کاهش می یابد و اصطلاحا سرعت آن کند می شود.علت اصلی ایجاد این مشکل فرسوده شدن برخی از قطعات خودرو می باشد.

ECU چیست؟


(ECU مخفف Electronic Control Unit) می باشد که معادل فارسی آن واحد کنترل الکترونیک است. به تعبیر ساده تر ECU  همان کامپیوتر ماشین می باشد که در خودروهای انژکتوری از آن استفاده میشود.

سیستم EPS (فرمان برقی)


 بیشترخودروهای مدرن امروزی از این سیستم بهره مند هستند. EPS  مخفف(Electronic Power Steering)  میباشد.

مقایسه 0