چند نکته در مورد لاستیک زاپاس!
بعضی از رانندگان فکرمیکنند که تایرهای زاپاس مانند تایرهای دیگر خودرو کار میکنند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. همانطور که لاستیک های اصلی خودرو نیاز به مرقبت دارند لاستیک زاپاس نیز باید چک شود.

لاستیک زاپاس میتواند به سایز استاندارد باشد و یا میتواند کوچکتر باشد:

اگر لاستیک زاپاس خودروئتان بزرگ است( یعنی هم سایز با لاستیک های روی خودرو) می باشد باید هم سایز لاستیک های اصلی خودرو باشد. معمولا لاستیک های زاپاس کوچک تر میباشند. علت اصلی آن هم این است که لاستیک زاپاس به خودرو وزن اضافی وارد میکند و همین مسئله باعث افزایش مصرف سوخت خودور می شود.

لاستیک های زاپاس موقتی هستند:

از لاستیک زاپاس چقدر میتوان استفاده کرد؟! شما فقط میتوانید برای پیمودن مسافت های کوتاه یعنی زیر 80 کیلومتر با آن رانندگی کنید. در این شرایط سریعا باید به تعمیرگاه جهت تعویض تایر مراجعه کرد. بنابراین هیچ گاه از تایر زاپاس برای مدت طولانی استفاده نشود.

لاستیک زاپاس روی مصرف سوخت تاثیر میگذارد:

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم وجود لاستیک زاپاس باعث ایجاد اضافه وزن و در نهایت افزایش مصرف سوخت ماشین میشود.

تنظیم بودن فشار باد لاستیک زاپاس:

اگر از لاستیک زاپاس کوچک و فشرده استفاده میکنید میزان فشار باد لاستیک باید 60 PSI  باشد. در غیر این صورت عدم میزان بودن باد لاستیک باعث بروز مشکل برای راننده در شرایط اضطراری خواهد بود.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0