تایر‌های جدید بهتر است روی کدام محور نصب شود؟
 

برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید.

اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

     در صورت تعویض تایر‌ها، لاستیک های جدید را حتما روی محور عقب بیاندازید و تایر‌های کارکرده را به محور جلو منتقل کنید

به 3 دلیل همیشه باید تایر جدید را روی محور عقب نصب نمود:

تایرهای با آج عمیق تر برای کنترل بهتر خودرو، ترمزگیری در سطوح مرطوب و تخلیه بیشتر آب از سطح تایر برای جلوگیری از سرخوردن و از دست ندادن تعادل و ثبات ماشین در سطوح خیس روی محور عقب قرار بگیرند.برای اکثر رانندگان حفظ کنترل خودرو در حین سر خوردن و از دست دادن کنترل محور عقب کار آسانی نیست.

1.اگر تایر کارکرده محور جلو باشد هنگام صدمه دیدن تایر بهتر می‌توان ماشین را کنترل کرد و راننده زودتر متوجه آسیب وارده می‌شود ولی اگر تایر عقب آسیب ببیند کنترل روی ماشین بسیار سخت و نشدنی است(تایر جلو زمانی که می‌ترکد نباید ترمز ناگهانی گرفت و برای کنترل بهتر باید به طور یکنواخت سرعت را کم کرده و به حرکت ادامه داد ).

2.هنگام پیچیدن و دور زدن اگر محور عقب بترکد ماشین را بسیار سخت می‌توان کنترل کرد.

3.هنگام ترمزگیری تمام وزن ماشین روی محور جلو بوده و سطح تماس محور عقب با زمین کمتر می‌شود و به طرفین منحرف می‌شود.بنابراین باید لاستیک نو را برای چنگ زنی و چسبندگی بیشتر در محور عقب نصب کرد.

 

قرار گرفتن تایرهای با آج عمیق‌تر در محور جلو تنها باعث کوتاه شدن خط ترمز می‌شود.

 منبع: میشلن  tirebuyer tirerack


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0