روشهای کنترل عمق آج لاستیک
روشهای کنترل عمق آج لاستیک

یکی ازمهمترین معیارهای تشخیص یک لاستیک نو از کهنه عمق آج آن می باشد. همانطورکه قبلا هم درمورد آج لاستیک واهمیت آن به دفعات صحبت کردیم، میدانیم که آج لاستیک نقش اساسی در ایجاد چسبندگی تایردارد.ضرورت چسبندگی مناسب لاستیک را بیشتر در روزهای بارانی و برفی متوجه می شویم. اگر لاستیک چسبندگی کمی داشته باشد ترمز گیری بسیارخطرناک می شود به خصوص درروزهای بارانی و برفی. به غیر از چسبندگی، طرح گل یا همان طرح آج لاستیک درعملکرد آن بسیارتعیین کننده است. برای مثال طرح گل لاستیک زمستانی با لاستیک چهار فصل متفاوت است. پس این طرح آج است که نوع کاربری لاستیک را تعیین می کند. عمق آج لاستیک نباید کمتراز 2 میلیمتر باشد. درصورتی که عمق آج به این عدد رسیده باشد هرچه سریعترلاستیک باید تعویض گردد.

روشهای تشخیص عمق آج :

1.دستگاه عمق سنج

همانطور که در تصویر زیرمیبینید این دستگاه یک سری دارد که شکل سوزن است. این سری را درون یکی از شیارهای لاستیک میکنید. عمق آج روی بدنه ی دستگاه ظاهر می شود. به این عدد توجه ویژه داشته باشید.

 

هایپرتایر

 

2.خط تعویض لاستیک

لاستیک های جدید دارای خط تعویض یا همان "شاخص های سایش آج" هستند. در لا به لای طرح آج در قسمتهای فرورفته، برآمدگیهایی پل مانند میبینیم که از سطح آج پایین تر است و وقتی که سطح آج با این شاخص های سایش هم سطح شوند، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است.

 

هایپرتایر


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0