باد نیتروژن ، خوب یا بد
باد نیتروژن ، خوب یا بد!

دیگرمیدانیم که تنظیم بودن فشار باد لاستیک چقدر مهم است تنظیم بودن باد لاستیک باعث کاهش خیلی ازهزینه ها می شود و در نهایت باعث ایمنی بالاتر می شود.

طی تحقیقاتی که صورت گرفته است میزان کاهش باد نیتروژن یک سوم باد اکسیژن دار و یا همان معمولی می باشد. مزیت های باد نیتروژن خیلی بیشتر از باد معمولی است که میتوان این مزایا را در موارد زیر خلاصه نمود.

اولین مورد ثبات بیشتر باد لاستیک است. نیتروژن نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم است. مورد دومی که بسیارهم حائزاهمیت است این است که نیتروژن از ایجاد رطوبت در لاستیک جلوگیری می کند. باد معمولی خودروها از انواع مولکول های گاز تشکیل شده که اگر مورد آزمایش قرار گیرند نشان می دهند که ۷۸ درصد این باد را نیتروژن تشکیل داده است و۱درصد آن را گاز های دیگر و ۲۱ درصد را اکسیژن و به دلیل این موضوع که این نوع از باد دارای رطوبت می باشد و مانند هوای بیرون است باعث خوردگی و آسیب به لاستیک خودرو می شود.

مزیت دیگر باد نیتروژن عدم امکان آتش سوزی و احتراق است. همانطورکه میدانیم اکسیژن یکی از عوامل مهم احتراق است. ولی نیتروژن اینطور نیست. و اما مورد آخری که بعنوان مزیت برای نیتروژن در نظر گرفته می شود امنیت بالای این گاز است. نیتروژن به علت سبک بودن مولکولهایش با سرعت بیشتری گرما را از خودش دفع میکند و همین مسئله باعث کاهش آسیب به لاستیک و افزایش طول عمر آن می شود.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0