آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو
آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو

طبیعی است که پس از مدتی استفاده از خودرو، شتاب آن کاهش می یابد و اصطلاحا سرعت آن کند می شود.علت اصلی ایجاد این مشکل فرسوده شدن برخی از قطعات خودرو می باشد. اهمیت دادن به این موضوع کاملا شخصی و نسبی است. یعنی اینکه شاید برای برخی از رانندگان کم یا زیاد شدن شتاب خودرو مهم نباشد ولی برای برخی دیگر مخصوصا آقایان شاید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. در هر صورت، ترفندهایی برای بازگرداندن شتاب و سرعت خودرو به حالت اولیه اش وجود دارد. یکی از آن ترفندها، تعویض لاستیک فرسوده است. جالب است بدانید که آج لاستیک خودرو تاثیر بسزایی بر افزایش سرعت و نرمی فرمان پذیری در سرعت بالا دارد.پس لاستیک در این فرایند نقش مهمی را ایفا می کند.متخصصان خودرو به خوبی می دانند که چگونه با انتخاب طرح گل مناسب شتاب خودرو را افزایش دهند. میزان شتاب خودرو با چسبندگی لاستیک نقش مستقیم دارند. به طوری که وقتی آج های لاستیک از بین میرود و عمر مفیدش را از دست می دهد سرعت خودرو گرفته شده و ترمز گیری به درستی انجام نمیگیرد.

از ترفندهای دیگری که در شتاب گیری موثر است، کاهش وزن کلی ماشین است. این یگ قانون کلی است، اشیایی که سبک هستند راحت تر و سریع تر حرکت داده میشوند. ولی هر چه وسیله ای سنگین تر باشد حرکت آن کندتر و سخت تر خواهد بود. این قانون در مورد ماشین هم صادق است. تا جایی که میتوانید به قطعات فابریک خودرو خود دست نزنید. وزن استاندارد خودرو شما با محاسبات خاصی اندازه گیری شده است. بنابراین بهتر است تغییری در آن ایجاد نکنیم. برای مثال برخی از رانندگان ترمز فابریک خودرو را باز میکنند و با ترمزی دیگر جایگزین می کنند. یا همین سیستم های صوتی سنگینی که روی خودرو نصب می شود. همه ی اینها باعث سنگینی خودرو در نتیجه کاهش شتاب آن در دراز مدت میشود.

علاوه بر موارد فوق تعویض به موقع تسمه ها،گریسکاری یا تعویض بلبرینگ ها، بهبود آیرودینامیک و بهبودECU از جمله ترفندهای دیگر برای افزایش شتاب ماشین میباشد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0