آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تولد اولین خودرو سونی
در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود . شرکت سونی چشم اندازی آینده نگرانه از طراحی این خودرو برقی ( EV ) برای نسل های بعدی دارد.

سونی این خودرو را با مفهومی بیضی شکل ( تخم مرغی) طراحی کرده تا نمادی از غوطه وری 360 درجه و فناوری در آن احساس شود . روشن ترین نماد این خودرو ، حلقه نوری است که در آن نهفته است .  با نزدیک شدن صاحب خودرو  ، چراغ روشنایی روز ( DRL   ( که در جلوی خودرو قرار دارد ، فعال می شود . نور در یک باند افقی گسترش پیدا کرده که چراغ های راهنما ، دستگیره های درب و چراغ عقب را به دور خود می چرخاند.

خطوطی در لبه های خودرو که جلو و عقب خودرو را به هم متصل می کند ، مشاهده می شود . عناصر الهام گرفته از شکل بیضی ، زیبایی یکپارچه و پر از قوس و انحنایی ایجاد کرده و ظاهری روان به خودرو بخشیده است .

تیم طراحی به جای ساختن خودرویی با ظاهری آینده نگرانه ، قصد داشت یک خودرو واقعی بسازد تا نشان دهد که سونی در مأموریت ساخت خودرو خود بسیار جدی است. تیم طراحان این شرکت خواستند تا مردم خودرو را ببینند و بلافاصله احساس کنند که این همان خودرویی است که می خواهند سوار آن شوند و با آن در شهر رانندگی کنند.

خودرو vision-S سونی برای رانندگی در جاده طراحی شده است و این به معنای رعایت همه استاندارد های ایمنی ، همه الزامات و  همه مقررات قابل اجرا و هرگونه نیاز امنیتی است. آنها تمرکز خود را بر روی ایمنی گذاشته اند و به دریافت پنج ستاره که بالاترین رتبه ممکن برای ایمنی می باشد فکر می کنند.  

ساخت و طراحی نمونه اولیه vision-S  به مدت دو سال به طول انجامید . رویکرد تیم شامل : استفاده از داده های سه بعدی به عنوان پایه و اساس برای هر چیز ، از برنامه ریزی اولیه گرفته تا مرحله نهایی بود .  همه چیز به صورت دیجیتالی انجام شد ، این تیم با بهره گیری کامل از منابع خود برای ایده پردازی ، انتخاب و انجام کارها ، از رندر با کیفیت بالا و فناوری VR استفاده کرد.

نمونه اولیه vision-S اولین تلاش سونی در طراحی یک خودرو سواری بود. تیم طراحی این شرکت احساس می کند که با فرهنگ خودرو ارتباط برقرار کرده است.

شیمیزو یکی از طراحان این خودرو می گوید : هر وقت کاری را با دستانم انجام می دادم و هر زمان که قسمت کوچکی را در انگشتانم می گرفتم ، می توانستم گرانش را در آنچه انجام می دادم احساس کنم .

این تیم با چالش طراحی نسل بعدی خودروی برقی روبرو شد ، تیم به طور مداوم تمایل به ساخت خودرویی واقعی داشت و این خواسته فقط به طراحی یک ظاهر محدود نمی شد ، زیبایی ، عملکرد و حتی کوچکترین جزئیات از چرخ ها و چراغ ها گرفته تا آینه های جانبی در طراحی این خودرو مهم بودند.  به طور طبیعی و با گذشت زمان طراحی این خودرو کامل تر می شود ، بنابراین امیدواریم با پیشرفت ، ایده های جدیدی متناسب با این تحولات نیز کشف کنیم.

نمونه اولیه  vision-S فرصتی بود برای تجربه یک طراحی منحصر بفرد که ما را در میان یک تغییر بزرگ قرار داد . سونی و خودرو ها بالاخره با هم دیدار کرده اند.  چه کسی می داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ؟  امیدواریم که اتفاقات شگفت انگیزی رخ دهد .

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.