آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک تاریخ مصرف گذشته نداریم
 گرانی انواع لاستیک خودروهای سواری، باری و تجاری موجب گلایه مالکان این خودروها شده است. با د‌اود سعادتی‌نژاد- رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران- گفت‌وگو کرده‌ایم.

میزان تولید و واردات لاستیک چگونه است؟
در زمینه لاستیک‌های خودروهای سواری پرتیراژ اکنون اکثر نیاز بازار از طریق تولید داخل تامین می‌شود اما واردات برخی لاستیک‌های خودروهای سواری با حذف ارز نیمایی متوقف واکنون قیمت آن در بازار به چندین برابر افزایش یافته است. در مورد لاستیک‌های خودروهای داخلی اکنون 80درصد نیاز بازار از طریق تولید داخل تامین می‌شود و فقط لاستیک‌هایی که تکنولوژی یا قالب‌های ساخت و قالب آنها را نداریم باید وارد شود. تنها 30درصد نیاز بازار به انواع لاستیک‌خودروهای تجاری و باری شامل انواع لاستیک خاوری، اتوبوس و کامیون از طریق یک شرکت تولید‌کننده داخلی تامین و 70درصد آن با ارز4200تومانی وارد کشور می‌شود. 

توزیع لاستیک تاریخ مصرف گذشته داریم؟
لاستیک تاریخ مصرف گذشته نداریم؛ چرا که در مورد لاستیک‌های وارداتی با توجه به فرایند ثبت سفارش و واردات، امکان ورود لاستیک تاریخ مصرف گذشته وجود ندارد. ممکن است برخی لاستیک‌های بی‌کیفیت یا قاچاق چینی از طریق مرزنشینی یا توسط برخی کامیون‌ها وارد و در برخی مقاطع به بازار عرضه شده باشد یا برخی لاستیک‌های دپوشده بی‌کیفیت در انبارها را با قیمت پایین به مشتریان عرضه کرده باشند. در زمینه لاستیک تولید داخل نیز با توجه به حجم تولید و نیاز بازار،  امکان ماندگاری و دپوی این لاستیک‌ها در انبار و انقضای تاریخ آن وجود ندارد.

آیا هنوز هم لاستیک‌سواری به نرخ دولتی عرضه می‌شود؟
براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار هر متقاضی می‌تواند در طول سال 2حلقه لاستیک خودروی سواری را با ارائه برگ سبز همنام با کارت ملی از فروشگاه‌های نمایندگی رسمی تولید‌کنندگان دریافت کند  اما عرضه لاستیک وارداتی سواری که قبلا با ارز نیمایی وارد و با قیمت مصوب سازمان حمایت عرضه می‌شد، به‌دلیل حذف ارز نیمایی واردات آن از بهار امسال، متوقف شده است و این نوع لاستیک در بازار به نرخ آزاد عرضه می‌شود.

منبع: همشهریثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

فروش غیراصولی تایر دولتی توسط تولیدکنندگان


صف‌های طولانی خرید تایر دولتی در ماه‌های اخیر برای مردم آزار دهنده شده است و بسیاری از متقاضیان از دریافت تایر با نرخ مصوب ناامید شده و برای تأمین نیاز خود به بازار سیاه تایر رجوع کرده اند.

تصویب افزایش قیمت لاستیک، علی الحساب 30 درصد


با توجه به گفته های رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزایش علی الحساب 30 درصدی قیمت لاستیک در جلسه ستاد تنظیم بازار به تصویب رسید.

صف خرید لاستیک دولتی


کمتر از یک ماه است که ارز دولتی برای واردات لاستیک برداشته شد اما همچنان تقاضا برای خرید لاستیک در بازار وجود دارد.

گلایه توزیع‌کنندگان تایرهای سنگین از ‌عدم صدور حواله فروش


توزیع‌کنندگان تایرهای سنگین تولید داخل و وارداتی نسبت ‌به عدم صدور حواله فروش این کالاها توسط سازمان راهداری و زیان سنگین تحمیل‌شده به خود گلایه کردند.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.