آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


قیمت انواع تایرهای ایرانی به ‌طور متوسط 25 درصد افزایش یافت
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گام دوم را به‌منظور جلوگیری از زیان‌ ده شدن صنعت تایر  با تصویب افزایش 25 درصدی قیمت‌ها برداشت. 

به گزارش «اخبار خودرو»، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گام دوم را به‌منظور جلوگیری از زیان‌ ده شدن صنعت تایر  با تصویب افزایش 25 درصدی قیمت‌ها برداشت. 
به  گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» یک‌ماه قبل سازمان حمایت با بخشی از درخواست تغییر قیمت تایر توسط انجمن صنفی صنعت تایر و با افزایش 30درصدی قیمت‌ها موافقت کرد. تصمیمی  که پاسخگوی نیاز تایرسازان نبود و هنوز 40درصد با آنچه محاسبات کارخانه‌های تایرسازی برای جلوگیری از  زیان اعلام کرده بودند نیز فاصله داشت. 
مهم‌ترین دلیل تایرسازان برای بالا بردن قیمت‌ها  تغییر گروه ارزی مواد اولیه تولید این محصول بود که یک‌باره از گروه‌یک ارزی یا همان «ترجیحی» به «نیمایی» تغییر کرد و هزینه‌های تولید در بخش مواداولیه وارداتی را تا 4برابر بالا برد. 
این تنها یک‌دلیل برای درخواست افزایش قیمت بود که البته باید در کنار آن بالا رفتن هزینه‌های حقــــــوق و دستمزد، ‌خرید مواداولیه تولید داخـــــــل و ... را نیز اضافه کرد. 
اگرچه درهمان زمان واژه علی‌الحساب پیشوند افزایش 30درصدی قیمت‌ها بود اما دیری نپایید که هزینه‌های بالای تولید با ارز نیمایی بازهم پرونده تغییر قیمت تایرهای ایرانی را در سازمان حمایت گشود تا درنهایت کمیته بررسی قیمت‌ها با بالارفتن 25درصدی قیمت به صورت میانگین برای گروه محصول‌های مختلف از رادیال سواری گرفته تا کشاورزی و بایاس و وانتی موافقت کند. 
درهمین زمینه محمدرضا تقی‌گنجی، عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اعلام این خبر به روزنامه «دنیای‌خودرو» گفت: «افزایش 25درصدی قیمت‌ها به صورت میانگین برای کل صنعت تایر است و در بعضی گروه محصول‌ها شاهد افزایش بیشتر و در برخی گروه‌ها مانند رادیال سواری شاهد رشد قیمت کمتری از میانگین اعلام‌شده خواهیم بود.» 
وی زمان اجرایی شدن این مصوبه را ثبت قیمت‌ها در سامانه 124اعلام کرد و افزود: «متاسفانه به‌رغم افزایش 55درصدی  قیمت‌ها بازهم صنعت تایر با زیان به فعالیت ادامه می‌دهد و تولید با چنین شرایطی به‌ویژه برای تولید کنندگان تایرهای بایاس نه تنها  سودده نیست بلکه در دراز مدت زیان انباشته نیز به همراه خواهد داشت.» 
وی با اشاره به افزایش 30درصدی قیمت خودرو توسط خودروسازان بیان کرد: «تایر نیز بخشی از زنجیره تامین خودرو است و این صنعت به‌شدت درگیر نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قیمت‌ها در هر دو بخش مواد اولیه وارداتی و تولید داخل است. بنابراین تازمانی‌که ارز تخصیصی به واردات مواد اولیه از گروه نیما تامین شود، احتمال درخواست تغییر قیمت‌ها وجود دارد تا کارخانه‌های تایرسازی در سال جهش تولید دچار زیان یا مجبور به تعطیلی خطوط تولید خود نشوند.»

منبع خبر : اخبار خودروثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

بقا یا تعطیلی کارخانه‌های تایرسازی در گرو تصمیم سرپرست وزارت صمت


این روزها درخواست سه‌شرکت واردکننده ‌برای نپرداختن مابه‌التفاوت ارزی به منظور ترخیص و عرضه تایرهای باری- اتوبوسی در بازار به چالشی بزرگ برای هزاران کارگر فعال در صنعت تایر ایران تبدیل شده است.

«یزد ‌تایر» با نیمی ازحجم تولیدات «بارز» یک و ‌نیم برابر بیشتر سود کرد


فصل اقتصاد - گروه صنعتی بارز به عنوان رهبر بازار تایر ایران با در اختیار داشتن 45درصد از سهم بازار تایر در کشور،‌سال 98 را با تنها با 10.1درصد سود خالص به پایان رساند.

لاستیک بارز با رشد ۲۷۵/۸ رکورددار جهش تولید در سال جاری است


علی اکبر مشرفی گفت: در حال حاضر با رشد تولید 275/8 رکورد دار تولید در تاریخ این واحد صنعتی بوده ایم گرچه کرونا مشکلاتی ایجاد کرده است اما تدابیر پیشگیرانه ما توانسته است در بهترین حالت تولیدی قرار بگیرد لذا برای جهش تولید و افزایش رشد آن در آبان ماه یکسری

افزایش تولید 3000 حلقه تایر خودرو در مجتمع لاستیک یزد تا 3 سال آینده/ پیزد؛ 8 سال پیاپی صادرکننده نمونه کشور


هفتادودومین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» فرابورس به شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد اختصاص یافت و اسکندر ستوده، مدیرعامل این شرکت در آستانه عرضه اولیه سهام مجتمع صنایع لاستیک یزد، از افزایش 3000 حلقه تایر خودرو تا سال آینده خبر داد و گفت: ظرفیت تولید این مجت

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.