آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


قاچاقچیان بزرگترین دشمن تولیدند
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک، قاچاق این کالا را معضلی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان قانونی دانست.

به گزارش پیگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدرضا آل سارا، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک با بیان اینکه خودروهای داخل کشور سالانه به حدود 30 میلیون حلقه لاستیک نیاز دارند، گفت: نیمی از این رقم در داخل کشور تولید می شود و نیم دیگر نیز، بخشی با واردات قانونی و بخش از طریق قاچاق تامین می شود.
آل سارا افزود: واردات قانونی لاستیک مشکل چندانی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی کند چراکه برای تامین نیاز مصرفی کشور واردات لاستیک مورد نیاز است اما قاچاق این کالا ضربه بزرگی هم به تولیدکنندگان و هم به وارد کنندگان قانونی وارد می کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک تصریح کرد: ورود لاستیک های قاچاق به بازار، علاوه بر کیفیت نامطلوب آنها و خطراتی که دارند، قیمت گذاری ها را نیز دچار مشکل می کند و طبیعی است که در چنین شرایطی تولیدکننده توان رقابت نخواهد داشت.
آل سارا با بیان اینکه اغلب لاستیک های قاچاق از طریق کولبری وارد می شود، افزایش صدور مجوز در مبادی ورودی و مرزها را یکی از عوامل موثر در افزایش قاچاق لاستیک دانست.
وی اضافه کرد: حتی وارد کنندگان قانونی نیز مجبور به پرداخت تعرفه و عوارض قانونی دیگرند اما قاچاقچی چنین هزینه هایی ندارد و طبیعی است که با قیمت پائینی به بازار عرضه می شوند.
آل سارا گفت: گاهی برخی محموله های وارداتی که به دلیل کیفیت یا مشکلات دیگر مجوز ورود به بازار ندارند نیز بصورت قاچاق و از راه های غیرقانونی وارد کشور می شوند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک تاکید کرد اگر برخورد با قاچاق جدی تر شود، قطعا شاهد کاهش این معضل خواهیم بود.
آل سارا افزود: متاسفانه اکنون بازار در دست قاچاقچیان است و حتی واردکنندگان و توزیع کنندگان قانونی نیز به دلیل ضرر و زیان، زمینگیر شده اند.
 


ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.