ورود لاستیک های بی کیفیت به کشور کاهش یافت!
به گزارش خبر خودرو ، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن می گوید : با راهکارهایی که وزارت صنعت و معدن به منظور کنترل واردات تایر اجرایی نموده، تا حدودی مناسبی از ورود لاستیک های بی کیفیت به کشور جلوگیری شده است.

داوود سعادتی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : تا پیش از این  هر فردی با داشتن کارت بازرگانی می توانست به سهولت ثبت سفارش کرده و کالا وارد کند به طوری که افراد سودجو از این شرایط استفاده و کالای بی کیفیت را بدون هیچ نظارتی وارد می کردند.

وی تصریح کرد : با قوانینی که اتخاذ شده هر فردی به راحتی قادر به واردات لاستیک نیست و تنها اشخاصی این امکان برایشان فراهم است که که علاوه بر کارت بازرگانی، دارای تاییده استاندارد و مجوز از وزارت صنعت و معدن باشند.

وی با اشاره به اینکه لاستیک های وارداتی باید دارای گواهی کیفیت اروپا( استاندارد ایمارک) باشند ، تاکید کرد : واردکنندگان لاستیک باید نماینده تولیدکننده خارجی در ایران باشند تا هم ضمانتی برای محصول عرضه شده باشد و هم خدمات پس از فروش مناسبی به خریدار ارائه نمایند چرا که خدمات در این بخش اجباری است.

وی با توجه به تامین 35 تا 40 درصد از سهم بازار توسط لاستیک های خارجی اظهار داشت : عمده این محصولات از کشورهای چین، کره، ژاپن وارد می شوند .

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن همچنین به سهم تولیدات داخلی در بازار مصرف اشاره کرد و گفت : امروز حدود 65 تا 70 درصد بازار داخل توسط تولیدات داخلی تامین می شود این در حالی است که محصولات داخلی از نظر کیفیت ، قیمت و خدمات کاملا قابل رقابت با محصولات خارجی است .

سعادتی در ادامه به وضعیت بازار لاستیک و روغن پرداخت و یاد آورشد :هر چند بازار لاستیک در هر ساله در این فصل و افزایش سفرهای تابستانی تا حدودی بهتر می شود اما امسال تغییر چندانی نداشته است همچنان با کاهش تقاضا روبرو است.

وی همچنین با توجه به کاهش تایرهای قاچاق به کشور گفت : با کاهش تایرهای قاچاق ، شرایط برای تولیدکنندگان داخلی بهتر شده است.

وی افزود : در حال حاضر ورود لاستیک به صورت قاچاق در کشور کاهش یافته از این رو اغلب لاستیک ها دارای برگه سبز و فاکتور است و چنانچه تایری به صورت قاچاق وارد شود با واردکنندگان آنها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرخودرو


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0