آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه و وجود مشکلات متعدد مانند انتقال پول به خارج از کشور، نوسانات ارزی و کمبود نقدینگی موجب شده تولیدکنندگان داخلی نتوانند نیاز بازار را تامین کنند.

بهزاد رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی لاستیک در بازار، گفت: از آنجایی که مواد اولیه موردنیاز تولید تایر مانند رزین وارداتی است، رشد نرخ ارز بر قیمت تمام شده لاستیک اثرگذار بوده و موجب گرانی و در نتیجه کمبود این کالا در بازار می‌شود.

ناتوانی دولت در ساماندهی بازار تایر

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جولان دلالان و سوداگران در بازار تایر و احتکار لاستیک، افزود: ناتوانی دولت در ساماندهی بازار موجب شده که بازار لاستیک به عرصه‌ای برای سوداگران و مأمنی برای سرمایه‌های سرگردان مردم تبدیل شود.

وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه

وی اضافه کرد: وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه و وجود مشکلات متعدد مانند انتقال پول به خارج از کشور، نوسانات ارزی، کمبود نقدینگی و… موجب شده تولیدکنندگان داخلی نتوانند نیاز بازار را تامین کنند، بنابراین کاهش عرضه در بازار به واسطه این موانع، گرانی تایر و نابسامانی بازار لاستیک را رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تداوم نابسامانی بازار لاستیک موجب تحمیل بار مضاعف به خانواده‌ها می‌شود زیرا تایر کالایی مصرفی بوده و پس از دوره‌ای مشخص باید تعویض شود، ادامه داد: در حال حاضر تولیدکنندگان از افزایش ظرفیت تولید، مشروط بر تامین مواد اولیه و ارز استقبال می‌کنند بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تدابیر لازم برای تحقق این مهم را پیش‌بینی و اجرایی کند.

ورود کمیسیون صنایع و معادن به موضوع نابسامانی بازار تایر

به گفته رحیمی هرچند دولت با اجرای برخی سیاست‌ها مانند ثبت‌نام برای دریافت یک حلقه لاستیک دولتی، به دنبال ساماندهی حوزه لاستیک است اما تفاوت قیمتی که ناشی از اجرای این سیاست است، منجر به ایجاد بازار سیاه و گرانی شده و تاثیری در ساماندهی بازار ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن به موضوع نابسامانی بازار تایر ورود می‌کند زیرا تامین این کالا بر قیمت برخی محصولات دیگر مانند خودرو و… نیز اثرگذار است.

منبع خبر : خانه ملتثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

قیمت انواع تایرهای ایرانی به ‌طور متوسط 25 درصد افزایش یافت


سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گام دوم را به‌منظور جلوگیری از زیان‌ ده شدن صنعت تایر با تصویب افزایش 25 درصدی قیمت‌ها برداشت.

بقا یا تعطیلی کارخانه‌های تایرسازی در گرو تصمیم سرپرست وزارت صمت


این روزها درخواست سه‌شرکت واردکننده ‌برای نپرداختن مابه‌التفاوت ارزی به منظور ترخیص و عرضه تایرهای باری- اتوبوسی در بازار به چالشی بزرگ برای هزاران کارگر فعال در صنعت تایر ایران تبدیل شده است.

«یزد ‌تایر» با نیمی ازحجم تولیدات «بارز» یک و ‌نیم برابر بیشتر سود کرد


فصل اقتصاد - گروه صنعتی بارز به عنوان رهبر بازار تایر ایران با در اختیار داشتن 45درصد از سهم بازار تایر در کشور،‌سال 98 را با تنها با 10.1درصد سود خالص به پایان رساند.

لاستیک بارز با رشد ۲۷۵/۸ رکورددار جهش تولید در سال جاری است


علی اکبر مشرفی گفت: در حال حاضر با رشد تولید 275/8 رکورد دار تولید در تاریخ این واحد صنعتی بوده ایم گرچه کرونا مشکلاتی ایجاد کرده است اما تدابیر پیشگیرانه ما توانسته است در بهترین حالت تولیدی قرار بگیرد لذا برای جهش تولید و افزایش رشد آن در آبان ماه یکسری

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.