آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


مهم‌ترین انتظار تولید‌کنندگان تایر از دولت دوازدهم
پی گیری انجمن برای افزایش قیمت تایر: مهم‌ترین انتظار تولید‌کنندگان تایر از دولت دوازدهم

به گزارش خبر خودرو، به گزارش خبر خودرو، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به درخواست انجمن مبنی بر افزایش 10 درصدی قیمت تایر گفت : با وجود ارائه درخواست انجمن به سازمان حمایت تاکنون موافقتی با این موضوع صورت نگرفته است.

مصطفی تنها در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : با وجود اینکه بسیاری از مواد اولیه داخلی مانند محصولات پتروشیمی و دوده به صورت غیر مترقبه ای جهش داشته و گاها تا 80 درصد افزایش قیمت یافته اما همچنان تولیدکنندگان تایر تلاش می کنند تا تغییری در قیمت نهایی تولیدات اعمال نکنند بلکه با افزایش بهره وری و جایگزینی برخی مواد از این مساله جلوگیری کنند.

وی گفت : قطعا تحمل شرکتها برای تعدیل و عدم افزایش قیمت تایر با وجود رشد زیاد نرخ مواد اولیه از حدی برخوردار است بنابراین همچنان این درخواست افزایش قیمت از سازمان حمایت وجود دارد و انجمن پی گیر این موضوع است.

وی با اشاره به احتمال تاثیر تعدیل قیمت بر کیفیت تولیدات داخلی اظهار داشت : تلاش بر این است که روند صعودی نرخ مواد اولیه و عدم موافقت با درصد افزایش قیمت تایر تاثیری بر کیفیت محصول نهایی کارخانجات تولیدی نگذارد چرا که تایر از قطعات ایمنی است و باید کیفیت تولیدات در این بخش بر استاندارد تعریف شده صورت گیرد.

وی تاکید کرد : البته در حال حاضر تولید‌کنندگان داخلی در تهیه مواد اولیه با مشکل خاصی مواجه نیستند و در صورت تامین پول و سرمایه در گردش کارخانجات به راحتی می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کنند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در ادامه یکی از مهم‌ترین انتظار تولید‌کنندگان داخلی تایر را از دولت حل مساله واردات بی‌رویه عنوان کرد و افزود : همچنان واردات به‌شدت به تولید کنندگان داخلی وارد می‌کند و معتقدیم باید واردات بر اساس نیاز بازار و به صورت کارشناسی صورت گیرد.

تنها تصریح کرد : در شرایطی که تایرهای تولید داخل از استانداردهایی مشابه و منطبق با استانداردهای روز اروپا برخوردار است به مصرف کنندگان داخلی توصیه می‌شود لاستیک ایرانی را با اطمینان بیشتری خریداری کنند چرا که تایرهای داخلی هم به لحاظ دوام، کیفیت و خدمات پس از فروش از مطلوبیت بسیار بالایی برخوردارند.

منبع: خبرخودروثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.