آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


افزايش توليد و کاهش واردات لاستيک(تایر) محقق شد
دبير انجمن صنفي صنعت لاستیک(تایر) ايران مي گويد : در سال گذشته بيش از 15 تا 18 هزار تن لاستيک(تایر) در کشور صادر شده است.

گنجي در گفتگو با خبر خودرو با اشاره به روند صادرات لاستیک(تاير) در کشور ، افزود : بي شک در سال جاري با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته بيش از اين رقم صادرات لاستيک(تایر) در کشور محقق خواهد شد.

وي همچنين در ادامه با توجه به لزوم سرمايه گذاري جديد در صنعت لاستیک(تاير) ، به جريان همکاري ها با شرکتهاي خارجي در اين صنعت پرداخت و گفت : با پذيرش برجام برخي از شرکتها همچون شرکت يزد تاير با شرکت وردنشتاين هلند و شرکت بازر با شرکت کانتيننتال قرارداد همکاري و انتقال تکنولوژي را امضاء و همچنان اين جريان و گسترش همکاري ها ادامه دارد.

وي افزود : البته افزايش قراردادهاي همکاري و توسعه همکاري ها ، بي ترديد بستگي زيادي به شرايط بين المللي و روابط با ساير کشورها دارد.

وي تاکيد کرد : در صورت ادامه فضاي ايجاد شده در پسا برجام ، پيش بيني مي شود ساير توليدکنندگان تاير نيز همکاري هاي مشترکي را با همتايان خارجي داشته باشند. وي افزود : خوشبختانه بهبود روابط و همکاري ها در اين مدت بر جريان توليد لاستیک(تاير) در کشور تاثير گذاشته و موجب رشد 14 درصدي تاير و توليد 240 هزار تن لاستيک(تایر) در سال گذشته گرديد.

عضو هيات مديره انجمن لاستیک(تاير) همچنين با توجه به جريان کنوني بازار لاستیک(تاير) در کشور ،اظهار داشت : با دستيابي به رشد توليد و کنترل واردات ، بازار لاستيک(تایر) در چند ماه اخير از شرايط نسبتا خوب و متعادلي برخوردار شده است.

گنجي افزود : در سال گذشته با راهکارهايي که وزارت صنعت و معدن به منظور کنترل واردات تاير اجرايي نمود ، واردات لاستیک(تاير) ساماندهي و از ورود لاستيک(تایر) هاي بي کيفيت به کشور جلوگيري گرديد.

وي همچنين با توجه به سهم توليدات داخلي لاستیک(تاير) در بازار کشور تاکيد کرد : هم اکنون لاستیک(تاير)هاي توليدي، 71 درصد از سهم بازار لاستیک(تاير) در کشور را در اختيار دارند و تنها 29 درصد از نياز بازار داخل از طريق واردات قانوني تامين مي شود که اين ميزان واردات نيز مربوط به لاستیک(تاير)هايي است که بخش مهمي از آنها در داخل توليد نمي شوند.

منبع: هدف و اقتصادثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.