آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


کارخانجات چرا به شرکت تعاونی لاستیک سهمیه نمی‌دهند؟
 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک با بیان اینکه عرضه و تقاضای لاستیک با سهمیه بندی‌ها مختل و شرایط برای احتکارگران و گران فروشان فراهم شده است، گفت: متأسفانه در شرایط فعلی کارخانجات هیچ سهمیه لاستیکی در اختیار شرکت تعاونی قرار نمی‌دهند.
داود سعادتی نژاد در گفت‌وگو ، با اشاره به اینکه از مردادماه امسال بازار عرضه و تقاضای لاستیک با مشکلاتی روبه رو شد، اظهارداشت: تولید کنندگان با وجود هزینه‌های تولید محصولات را وارد بازار می‌کردند اما تغییرات نرخ ارز بر قیمت لاستیک‌های داخلی و وارداتی تأثیر گذاشت.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک با اعلام اینکه در حال حاضر کارخانجات لاستیک از طریق نمایندگی ها، عاملین و سهمیه مازاد کالا با نرخ دولتی وارد بازار می‌کنند، افزود: نکته اینجاست تا پیش از این سهمیه‌ای به شرکت تعاونی لاستیک برای توزیع کالا به بازار تعلق می‌گرفت اما متأسفانه در شرایط فعلی کارخانجات هیچ سهمیه لاستیکی در اختیار شرکت تعاونی قرار نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص لاستیک به شرکت تعاونی عاملی شده تا مدیریت بازار لاستیک به سختی انجام شود، گفت: در حال حاضر لاستیک توسط کارخانجات عرضه می‌شود و خرده فروشی‌ها باید از آنها خریداری و با محاسبه سود حداقلی لاستیک‌ها را فروش می‌رسانند.

سعادتی نژاد تصریح کرد: عرضه و تقاضای لاستیک با سهمیه بندی‌ها مختل و شرایط برای احتکارگران و گران فروشان فراهم شده است. اگر کارخانجات با اتحادیه فروشندگان همکاری و لیست سهمیه ها روشن اعلام کند ما به عنوان فروشندگان لاستیک بازار را نظارت کرده و با متخلفین برخورد لازم را انجام خواهیم داد. اما متأسفانه ما هیچ آماری از عرضه لاستیک به بازار نداریم و حتی تعاونی لاستیک هیچ سهمیه ای برای فروش لاستیک به بازار ندارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک به کارخانجات لاستیک پیشنهاد کرد با این اتحادیه همکاری کرده تا مدیریت بازار عرضه و تقاضا با سرعت بیشتری همراه شود.

منبع: نسیم آنلاینثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.