آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


حواله هایی که «لاستیک» نمی شوند
 

حواله های صادر شده توسط انجمن صنفی رانندگان برای دریافت لاستیک دارای اعتبار حداکثر سه روزه می باشد. مشاهده شده عاملین فروش با امروز و فردا کردن و آوردن بهانه های نه چندان مستند، متقاضی لاستیک را دورسر می گردانند تا اعتبار حواله اش منقضی شود.
بعد از افزایش سرسام آور قیمت لاستیک، دولت در راستای حمایت از بخش حمل و نقل، اقدام به توزیع لاستیک با نرخ مصوب در بین متقاضیان نمود. در همین راستا لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شود از 2 نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می گیرد.

متناسب با تعداد لاستیک های تخصیصی به استان، انجمن صنفی رانندگان، نسبت به صدور حواله دریافت لاستیک (هر دستگاه ناوگان، 2 حلقه) جهت آن دسته از مالکانی که شرایط مندرج در آیین نامه را احراز نموده باشند اقدام می نمایند.

اما شرایط دریافت حواله چیست؟ دارا بودن کارت هوشمند، پلاک استانی و پیمایش مکفی ناوگان از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت حواله لاستیک با نرخ مصوب است که متناسب با تعداد لاستیک های تخصیصی به استان، انجمن صنفی رانندگان، نسبت به صدور حواله دریافت لاستیک (هر دستگاه ناوگان، 2 حلقه) جهت آن دسته از مالکانی که شرایط مندرج در آیین نامه را احراز نموده باشند اقدام می نمایند.

با این مقدمه به این نتیجه می رسیم زمانی که انجمن صنفی رانندگان حواله ای را جهت دریافت لاستیک برای ناوگانی صادر می کند، متناسب با لاستیک های تخصیصی به استان بوده و عامل فروش مکلف به تحویل لاستیک با مشخصات درج شده در حواله به متقاضی معرفی شده توسط انجمن صنفی رانندگان است.

تا این مرحله تقریبا کارها با حساب و کتاب پیش می رود و امکان تخلف در حد بسیار پائینی است. اما مشکل از زمانی آغاز می شود که متقاضی حواله به دست برای دریافت سهمیه لاستیک خود به عاملین فروش مراجعه می کند.

حواله های صادر شده توسط انجمن صنفی رانندگان برای دریافت لاستیک دارای اعتبار حداکثر سه روزه می باشد. مشاهده شده عاملین فروش با امروز و فردا کردن و آوردن بهانه های نه چندان مستند، متقاضی لاستیک را دورسر می گردانند تا اعتبار حواله اش منقضی شود.

اما هدف عاملین فروش از این بازی چیست؟ در اینجا دو روایت وجود دارد، برخی می گویند در حین همین امروز و فردا کردن ها، افراد متفرقه ای که اتفاقا در محل کار عاملین فروش هم حضور دارند، به آنها پیشنهاد خرید حواله را می دهند. برخی دیگر نیز اینگونه عنوان می کنند که با امروز و فردا کردن و پایان یافتن اعتبار حواله، سهمیه لاستیک آنان نیز در سیستم آزاد می شود و عاملین فروش می توانند لاستیک را با نرخ آزاد و یا به افراد سفارش شده و نزدیکان خود به صورت حواله واگذار کنند.

درست یا غلط بودن این دو روایت نیاز به واکاوی موضوع توسط دستگاه های نظارتی دارد. نکته جالب اینکه مسئولان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان نیز راجع به این مسئله و اعتراضات رانندگان به نحوه توزیع لاستیک های دولتی، پاسخ قانع کننده ای را به مراجعه کنندگان نمی دهند و همین مسئله ضرورت ورود دستگاه های نظارتی به نحوه توزیع لاستیک با نرخ مصوب را دوچندان می کند.

منبع: تابناکثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.