تمرکز دلالان روی تایرهای پراید
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه تمرکز دلالان روی تایرهای پراید و خودروهای پر مصرف است، گفت: نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم، این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته است.

به گزارش تجارت نیوز ، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره ماجرای ورود تایرهای بی کیفیت سنگین گفت: جلوی واردات بیشتر تایرهای بی کیفیت به کشور گرفته شده و قوانین سخت گیرانه قبلی که استاندارد تایر ها را پایش می کرد دوباره بازگردانده شده است. اما تایرهای بی کیفیت همچنان در بازار وجود دارد و در همان فاصله ی کاهش کنترل ها، مقادیری از این نوع تایرها به کشور راه پیدا کرد. در خصوص میزان این تایرها در بازار اطلاعی وجود ندارد.

تنها درباره وضعیت نرخ تایرها در بازار اظهار کرد: در بازار نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم. این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته و انجمن صنفی تمهیداتی اندیشید تا کارخانه ها تولید خود را افزایش دهند. در ۶ ماه ابتدایی سال ۲۰ درصد افزایش تولید تایر خانواده پراید داشتیم اما اثرات آن بر بازار هنوز قابل لمس نیست. با این کار جلوی بالا رفتن نرخ تایر پراید گرفته شده است.

وی در پایان گفت: اصولا تایر کالایی است که تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است و کارخانجات نرخ مصوبی دارند که نرخ رسمی تایر محسوب می شود. در بازار تایرها دست به دست می شوند و در نتیجه آن تحولاتی رخ می دهد و این اختلاف نرخ بین کارخانه و بازار بستگی به دلال بازی ها و تمرکز روی برخی از انواع تایر است.

تنها افزود: دلالان در مقاطعی روی یکی از انواع تایر دست می گذارند و آن محصول را دچار بحران می کنند سپس سراغ تایرها با اندازه های دیگر می روند. اندازه تایرهای سواری بسیار متنوع است و درحال حاضر تمرکز بیشتر روی تایرهای پراید و خودروهای پرمصرف بوده است.

منبع: تجارت نیوز


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0