چرا مراقبت از لاستیک مهم است؟!
چرا مراقبت از لاستیک مهم است؟!

لاستیک ها تنها راه ارتباطی خودرو با جاده ها هستند، از این رو نقش مهمی را در حفظ سلامت و ایمنی سرنشینان ایفا می کنند. بخش قابل توجه ای از تصادفات جاده ای به دلیل مشکلات مرتبط با لاستیک رخ می دهند. تایر هایی با آج سالم، ایمنی خودرو را در هر شرایطی به خصوص هنگام ترمز گیری افزایش می دهند. اگر به طور مداوم لاستیک های خود را بررسی کنید دیگر نیازی به تعویض زود هنگام لاستیک ها ندارید.

با رعایت نکات ساده می توانید عمر لاستیک های خود را افزایش دهید.

بررسی فشار تایر

بررسی فشار باد لاستیک از مهمترین مواردی که باید حتما بررسی شود و در مقالات متعدد به آن پرداخته ایم. تایرهای کم باد، جزو دلایل اصلی افزایش مصرف سوخت می باشد. مقاومت غلتشی (Rolling Resisntence) در تایرهایی که فشار استاندار ندارند، بیشتر است و این به معنای صرف انرژی بیشتر موتور برای حرکت می باشد.

چرخش تایر

چرخاندن منظم تایرها بخش مهمی از نگهداری لاستیک ها هستند. به طور کلی پیشنهاد می شود بعد از پیمودن مسافت 8000 کیلومتر، تایرها را بچرخانید. با اینکار از سایش نامنظم آج ها جلوگیری می کنید. یک متخصص باتجربه باید وضعیت هر لاستیک را در طول چرخش بررسی کند تا با تشخیص به موقع سایش های ناهموار تایر، از فرسودگی زودهنگام آن جلوگیری کند.

بررسی لبه های تایر

اگر متوجه سایش آج فقط در یک لبه لاستیک شده اید، این مورد نشان دهنده عدم تراز بودن چرخ ها است. هنگامی که چرخ ها به درستی تراز نشده باشند، سایش فقط در یک لبه لاستیک اتفاق می افتد که می تواند عمر لاستیک را کاهش و خطر هیدروپلنینگ را افزایش دهد.

حتی با رعایت تمام نکات گفته شده و نگهداری مناسب از تایر ها، لاستیک ها نیز مانند بقیه اقلام بعد از مدتی فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند. برای خرید لاستیک جدید بهتر است که از کمک و راهنمایی متخصصان و کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، بهره ببرید. هایپرتایر یک فروشگاه آنلاین در زمینه فروش لاستیک های ایرانی و خارجی مطرح دنیا و همچنین به عنوان نماینده فروش لاستیک دولتی فعالیت می کند. در فروشگاه هایپرتایر می توانید با مقایسه محصولات و مشاوره از متخصصان این مجموعه، تایر مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید و از خدمات نصب و بالانس سیار این مجموعه بهره مند شوید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0