سیستم TPMS چیست؟
 

(TPMS) سیستم مانیتورینگ فشارهوای لاستیک (تایر) میباشد. در واقع (TPMS) یک سیستم الکترونیکی است که راننده را از وضعیت باد درون لاستیک (تایر) مطلع میسازد. هدف اصلی این سیستم آگاه کردن راننده وهمچنین پیش گیری از وقوع حوادث خطرناک میباشد. وقتی ماشین را روشن میکنید، میتوانید این نماد زرد رنگ را در پنل داشبورد مشاهده فرمایید. به طور کلی دو نوع (TPMS) وجود دارد. یکی مستقیم و دیگری غیرمستقیم.

در (TPMS) غیرمستقیم، از سنسورهایی که به طور فیزیکی درگیر لاستیک (تایر) هستند استفاده نمی شود. این سیستم تنها به کمک سرعت چرخش چرخ ها و دیگر سیگنال هایی که در خارج از لاستیک (تایر) قرار داده شده اند و به صورت مستقیم با ترمزهای ABS و EBD در ارتباط هستند، باد لاستیک (تایر) را تخمین و به راننده اعلام می کند.

و اما (TPMS) مستقیم این روزها اغلب خودروها از این نوع سیستم استفاده می کنند. در این نوع، از سنسورهایی استفاده می شود که به صورت فیزیکی و مستقیم درداخل و یا خارج از لاستیک (تایر) نصب شده اند و باد لاستیک (تایر) ها را به صورت مجزا به راننده اعلام می کند. حتی بعضی از این نوع سیستم ها می توانند دمای لاستیک (تایر) ها را نیز گزارش دهند.

 هایپر تایر   هایپر تایر


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0