لنت ترمز خودرو
لنت ترمز خودروبوی بد لنت ترمز را معمولا در ترافیک و یا در سرازیری و سراشیبی های تند حس میکنیم. این بوی ناخوشایندی که به مشام میرسد از ترمزگیری های طولانی و شدید به وجود می آید. اصطلاحا میگویند لنت های ترمز داغ کرده است. در این حالت لنت چسبندگی خود را از دست میدهد و در نهایت باعث ضعیف شدن مکانیزم ترمزگیری میشود. برای جلوگیری از وقوع این مشکل، سعی کنید از دنده سنگین در سراشیبی ها استفاده کنید تا مجبور به ترمزگیری های مکرر نشوید.

حالا از کجا بدانیم که لنت ترمز دچار مشکل شده است؟  نکته ی اول توجه به صدای ترمز است. اگر هنگام ترمزگیری صدا ایجاد میشود، یعنی لنت ترمز آسیب دیده است. بی توجهی به این مشکل میتواند سیستم ترمز خودرو را به کلی درگیر کند. اگر دیر به فکر تعمیر آن بیوفتیم هزینه ی بسیار زیادی را باید متقبل شویم.علامت دوم لرزش پدال ترمز میباشد. باز هم در صورت وقوع این مورد باید به تعمیرگاه مراجعه کرد. آخرین اخطار، روشن شدن چراغ ترمز روی داشبورد(پنل) خودرو میباشد. و در آخر این نکته را خاطر نشان میشویم که هر 6 ماه و یا هر10000 کیلومتر باید لنت ترمز چک شود.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0