درباره ترکیدن لاستیک بیشتر بدانیم
ترکیدن لاستیک

اصطلاح ترکیدن لاستیک (تایر) توسط رانندگان بسیار استفاده میشود. ترکیدن لاستیک (تایر) در واقع اتفاقیست که درآن لاستیک (تایر) فشارهوای درون خود را از دست میدهد. در حالی که عموما فرض میشود که ترکیدن لاستیک (تایر) ناشی از باد زیاد درون لاستیک (تایر) میباشد.

اضافه بار، ضربه ی شدید، برش بزرگ و یا سوراخ شدن باعث میشود تا لاستیک (تایر) باد خود را به آرامی از دست دهد و در نهایت به اصطلاح میترکد.

امروزه لاستیک (تایر) ها بسیار قابل اعتماد شده اند و ترکیدگی لاستیک (تایر) به اتفاقی غیرمعمول تبدیل شده است. ولی همواره احتمال وقوع آن در هر نوع وسیله ی نقلیه ای وجود دارد.

ترمز ناگهانی و سپس هدایت کردن خودرو به کنار جاده اولین واکنش رانندگان پس از ترکیدن لاستیک (تایر) خودرو میباشد. متاسفانه این واکنش بسیارخطرناک است.

ترمز شدید اشتباه ترین کار ممکن در این شرایط است. چرا که این کار باعث بر هم زدن تعادل خودرو شده و احتمال چپ کردن را بالا میبرد.

هنگام وقوع چنین مسئله ای ابتدا باید بتوانید با خونسردی سرعت کنونی خودرو خود را حفظ کنید. سپس آرام آرام پای خود را از روی پدال گاز بردارید و فرمان را به اطراف نچرخانید. همین کار را ادامه دهید تا سرعت خودرو پایین و پایین تر بیاید. خودرو را آهسته به کنار جاده هدایت کنید و در آخر ماشین را متوقف نمایید.

تعویض به موقع لاستیک (تایر)، انتخاب گزینه ی مناسب با شرایط خودرو و بازدید دوره ای بهترین راه پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از ترکیدن لاستیک (تایر) میباشد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0