توصیه های هایپرتایر برای رانندگی اصولی
توصیه های هایپرتایر برای رانندگی اصولی

با سرعت مجاز برانید

"آرام رانندگی کن"، "عجله نکن" ، "تند رانندگی نکن" جملات آشنایی هستند، همه ی اینها درست است. رانندگی با سرعت مطمئنه و تجاوز نکردن از سرعت مجاز سبب حفظ امنیت شما و دیگر رانندگان میشود. رعایت کردن این اصل باعث دیرتر خراب شدن لاستیک های ماشین شما نیز میشود. وقتی سرعت خودرو بیش از حد مجاز باشد، آج های لاستیک سریعتر از بین می روند. بنابراین شما مجبور میشوید زود به زود لاستیک ها را عوض کنید. پس برای صرفه جویی در هزینه و فراهم آوردن امنیت خودتان و سرنشینان خودرو سعی کنید اصول رانندگی را رعایت کنید.

ناهمواری های خیابان را مدیریت کنید

از رفتن داخل چاله های عمیق و یا دست اندازهای غیراستاندارد خودداری کنید. در اکثر مواقع برخورد با این موانع باعث ترکیدن لاستیک و پنچر شدن آن میشود. تا جایی که میتوانید نگذارید لاستیک ضربه ی شدید بخورد. و تنها راهکار اصلی برای مواجهه با این موانع کنترل سرعت است. با رعایت سرعت شما میتوانید در این شرایط راحت تر مانور دهید و به آسانی از کنار مانع عبور کنید.

وزن اضافی را از روی خودرو خود بردارید

صرفا به دلیل اینکه صندوق عقب ماشین شما جادار است آن را پر نکنید. وزن بیش از حد به روی لاستیک ها فشار می آورد و به مرور زمان باعث کم باد شدن لاستیک ها میشود. از کجا بدانیم چه میزان بار میتوانیم حمل کنیم؟ بسیار ساده است. کافیست نگاهی به دفترچه راهنمای خودرو داشته باشیم.

فشار باد لاستیک را دائما چک کنید

در واقع، این فشار باد داخل لاستیک است که به لاستیک ها قابلیت استفاده شدن میدهد و به خودرو اجازه میدهد تا به حرکت دربیاید. لاستیک ها مشابه پاهای ما هستند. پاهای یک خودرو لاستیک هایش میباشند. پس بدون وجود آنها حرکت کردن غیرممکن است.

اگر مایلید در مورد فشار باد لاستیک اطلاعات بیشتری داشته باشید، اینجا کلیک کنید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0