هشدار در مورد نحوه ثبت سفارش تایر دولتی

توصیه های هایپرتایر برای رانندگی اصولی
توصیه های هایپرتایر برای رانندگی اصولی

سالانه میلیون ها نفر در تصادفات جاده مجروح و حتی جان خود را از دست می دهند، عوامل متعددی از جمله سرعت غیرمجاز، عدم توجه کامل به جاده و رانندگی در حالت خستگی احتمال وقوع تصادف را افزایش می دهد. با رعایت نکات ساده می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

حواستان را جمع کنید

هنگامی که پشت فرمان نشسته اید تمام حواس خود را به رانندگی بدهید. از تلفن حرف زدن، پیامک دادن، غذا خوردن، صحبت کردن و... بقیه کارهایی که باعث حواس پرتی از جاده می شود، خودداری کنید.

با سرعت مجاز برانید

با عجله و تند رانندگی کردن می تواند تبعات جبران ناپذیری را برای شما و دیگر سرنشینان به همراه داشته باشد. رانندگی با سرعت مطمئنه و تجاوز نکردن از سرعت مجاز علاوه بر حفظ امنیت و سلامت راننده و سرنشینان، باعث افزایش عمر لاستیک ها نیز میشود. هنگامی که سرعت خودرو بیشتر از حد مجاز باشد، آج لاستیک زودتر فرسوده می شود. بنابراین شما مجبور به خرید لاستیک جدید می شوید در نتیجه برای صرفه جویی در هزینه ها و حفظ سلامت خود، اصول رانندگی را رعایت کنید.

ناهمواری های خیابان را مدیریت کنید

از رفتن داخل چاله های عمیق و یا دست اندازهای غیراستاندارد خودداری کنید. در اکثر مواقع برخورد با این موانع باعث ترکیدن و پنچر شدن لاستیک میشود. به همین دلیل از خوردن ضربه های شدید به لاستیک جلوگیری کنید. تنها راهکار برای مواجه با این موانع نیز، کنترل سرعت می باشد. با رعایت سرعت شما میتوانید در این شرایط راحت تر مانور دهید و به آسانی از کنار موانع عبور کنید.

وزن اضافی را از روی خودرو خود بردارید

صندوق عقب خودرو را پر نکنید. وزن بیش از حد به لاستیک ها فشار می آورد و به مرور زمان باعث کم باد شدن و فرسایش زودتر آج میشود. با نگاه به دفترچه راهنمای خودرو، می توانید مقدار بار تحملی لاستیک ها را پیدا کنید.

به لاستیک های خود اهمیت دهید

فشار باد لاستیک نقش مهمی را در عملکرد خودرو ایفا می کند. لاستیک های کم باد، مصرف سوخت را افزایش داده و در مقابل آن لاستیک های پر باد نیز باعث سایش ناهموار لاستیک می شوند.

مورد دیگری که باید به آن اهمیت دهید، عمق آج لاستیک های خودرویتان می باشد. روش های متفاوتی برای اندازه گیری عمق آج وجود دارد. اگر عمق آج لاستیک کمتر از مقدار استاندارد مورد نیاز بود، یعنی به لاستیک های جدید نیاز دارید.

خرید لاستیک های جدید می تواند فرآیند پیچیده و سختی باشد. امروزه سایت های متفاوتی برای خرید لاستیک دولتی و خارجی وجود دارد، شما می توانید به مراجعه به سایت هایپرتایر و مشاوره با کارشناسان این مجموعه، تایر موردنظر خود را خریداری کنید و از خدمات نصب و بالانس سیار این مجموعه بهره مند شوید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0