تاریخچه تایر میشلن
درباره لاستیک میشلن

میشلن (Michelin) کارخانه تایرسازی فرانسوی است و در سال ۱۸۸۹ به وسیله ادوارد و آندره میشلن احداث شد. این شرکت اکنون بعد از شرکت بریجستون، دومین تولیدکننده بزرگ تایر در دنیا به شمار می رود. دفاتر مرکزی میشلن درشهرهای کلرمون-فران دراوورنی فرانسه و گرینویل در کارولینای جنوبی درایالات متحده آمریکا قراردارند. این شرکت درسال ۱۸۸۹ توسط برادران میشلن درشهر کلرمون-فران در فرانسه تأسیس شد و در ابتدا به تولید تایر دوچرخه پرداخت. اکنون میشلن بیش از صد اختراع  را به نام خود به  ثبت رسانده  که مهم ‌ترین آنها، ابداع و تولید تایرهای نوع  رادیالاست. در سال ۱۹۸۸ میشلن با خرید سهام شرکت بی‌اف‌گودریچ، این شرکت را به مالکیت خود دراورد و بدین ترتیب توانست به تأمین کنندهٔ تایر برای شاتل‌ها فضایی در ایالات متحده تبدیل شود.

سپس به خرید شرکت‌هایی چون تاروس، کومورا، یونی‌ رویال و ریکن اقدام نمود تا قدرت خود را بیش از پیش تثبیت کند. میشلن درسال ۲۰۰۸ توانست عنوان دومین شرکت بزرگ تایرسازی جهان را بعد از  شرکت بریجستون به نام خود ثبت کند. اکنون تولید کننده ی تایر برای  هواپیما، شاتل فضایی، کشنده‌های سبک وسنگین، اتومبیل و موتورسیکلت و دوچرخه می باشد. شرکت میشلن همچنین برای کتاب‌ راهنمای  قرمز و سبز خود مشهور است.

منبع: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%84%D9%86


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0