بهترین لاستیک برای زانتیا
بهترین لاستیک برای زانتیا


بد نیست بدانید زانتیا برای اولین بار در اواخر سال 1992 از خط تولید خارج شد و تا 2001 که سال آخر حضورش بود توانست نزدیک به دو میلیون دستگاه از این مدل را به فروش برساند. بعد از این خداحافظی زود هنگام از بازارهای اروپا، شرکت سایپا در ایران تولید آن را برعهده گرفت و در قحطی خودروهای خوش ساخت، ایرانی ها را با آن آشنا کرد. نام زانتیا با سواری نرم و کیفیت خوب رانندگی شناخته می شود. البته این برتری را مدیون سیستم تعلیق مناسب و اختصاصی اش بوده تا جایی که آن را نسبت به دیگر رقبایش کاملا متمایز کرده است. نکته قابل توجه اینجاست که زانتیا به لطف سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی قابلیت حرکت روی سه چرخ را دارد و در هنگام ثابت بودن و هنگام پارک، مناسب با وضعیتش هم تغییر ارتفاع می دهد.

در حدود 10 سال اول حضور این خودرو در خیابان های شهرمان همواره نظرمثبتی نسبت به زانتیا وجود داشته است تا آنجا که نام این خودرو به گشت پلیس نامحسوس بزرگراهها نیز پیوند خورد و به اولویت پلیس راه برای کنترل بزرگراها مبدل شد و اگر هم اکنون نقاط ضعفی در آن دیده می شود در مقایسه با خودرو های با فن آوری نو و بروز نمایان می شود، در هر صورت باید زمان تولد زانتیا را هم در نظر گرفت. در حال حاضر این فرانسوی در مقابله با رقبای هم کلاسش آنچنان حرفی برای گفتن ندارد ولی با این حال هستند کسانی که این سالخورده مطمئن را هیچگاه فراموش نمی کنند. نا گفته نماند که همواره چهره کلاسیک این خودرو مورد پسند طرفداران بوده و تلاش سایپا برای جایگزینی فیس لیفت در سالیان گذشته با شکست سختی مواجه شده است.

نمونه های اولیه این فرانسوی پرطرفدار با لاستیک میشلین به بازار عرضه شد ولی در گذر زمان و با توجه به سایز استاندارد تایر این خودرو که با بسیاری از تولیدات داخلی مشترک است مشتریان با توجه به توان خرید و انتظاری که از سواری خودروی خود داشته اند برندهای مختلف موجود در بازار را برای جایگزینی لاستیک های فرسوده خودروی خود انتخاب کرده اند.

بطور کلی و از دیدگاه فنی و ایمنی هر لاستیکی که از استاندارد تحمل وزن با شاخص 88 و سرعت با نماد H  برخوردار باشد برای این خودرو گزینه مناسبی محسوب میگردد و موارد دیگری همچون طرح گل و نوع طراحی و فصلی که تایر برای آن طراحی شده با توجه به موقعیت جغرافیایی محل استفاده از خودرو اهمیت پیدا میکند.

سایز استاندارد لاستیک برای این خودرو 185/65/15 میباشد. درصورت تمایل به پهن کردن این سایز لاستیک میتوان سایز های 195/60/15 و 205/60/15  را جایگزین نمود. 


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0