آیا میدانستید ؟!
دانستنی های لاستیک

  • بیش از 250 میلیون تایردرهر سال از بین میرود. در برنامه های بازیافتی اخیر، این لاستیک های فرسوده و غیر قابل استفاده کاربردهای بسیار زیادی دارند. همانطور که در تمامی مقالات بازیافت به آن اشاره کردیم، لاستیک (تایر) بسیار با دوام است و به آسانی قابل بازیافت نمی باشد. اگر بخواهیم آنها را دفن کنیم نیازمند فضایی بسیار وسیع هستیم. پس بهترین کار بازگرداندن آنها به طبیعت می باشد. جالب است که بدانید لاستیک اولین ماشین هایی که تولید می شدند سفید بودند. بعدها با اضافه کردن کربن و مواد دیگر شیمیایی این لاستیک های سفید به سیاه تغییر رنگ دادند. اضافه کردن کربن همچنین به استحکام و قدرت بیشتر این سازه بسیار کمک کرد.

  • اتومبیلهای جدید که از فن آوری لاستیکهای پنچررو(ران فلت) بهره می برند لاستیک زاپاس ندارند. و در سایر موارد به منظور کاهش وزن کلی خودروها و هم چنین کاهش مصرف سوخت زاپاس با سایز بسیار باریک جایگزین شده است.

  • لگو (LEGO) بزرگترین تولیدکننده ی لاستیک است. این برند بزرگ سالانه 306 میلیون حلقه ی لاستیک کوچک تولید میکند.

  • و میشلن که از موفق ترین های صنعت لاستیک در دنیا است در حال کار روی پروژه ای به نام ویژن است. در نمایشگاه (Movin On) مونتریال میشلن تایر مفهومی 3 بعدی خود را معرفی کرد. نام این مدل ویژن است. بر خلاف لاستیک های معمولی این لاستیک نیازی به باد کردن ندارد. در این نوع طراحی شما با یک تایر کاملا هوشمند رو به رو هستید. این تایر ها به هیچ عنوان پنچر نمیشوند چراکه بادی درون آنها وجود ندارد که بخواهد این مشکل را به وجود آورد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0