آیا می توانیم بر روی لاستیک های بدون آج رانندگی کنیم؟
آیا می توانیم بر روی لاستیک های بدون آج رانندگی کنیم

به سادگی می توان گفت، لاستیک های بدون آج ایمن نیستند. یک ماشین با لاستیک های بدون آج ممکن است پس از رانندگی حدود 200-300 کیلومتر در بزرگراه نابود نشود، اما این تایرها باعث  کمبود کنترل، هیدروپلنینگ، انفجار و عدم فرمان پذیری می شوند. همچنین در جاده های مرطوب فاصله توقف افزایش می یابد.

در ابتدا بگذارید بگوییم چه لاستیکی بدون آج تلقی می شود. تایر هایی که همه ی آج آنها خورده شده باشد یا به اصطلاح تایر صاف باشد. خیلی شبیه به کفش شما، که می تواند در هنگام راه رفتن ایمنی شما را تحت تأثیر قراردهد. لاستیک تاثیر زیادی در میزان چسبندگی ماشین شما با جاده دارد. چسبندگی بیشتر، کنترل بیشتری ایجاد می کند.

رانندگی بر روی لاستیک های بدون آج ارزش خطر ندارد. سارا رابینسون کارشناس ایمنی شرکت میشلین و راننده خودرو مسابقه ای می گوید: اگر میزان آج زیادی ساییده شده باشد، خصوصا در آب و هوای مرطوب موجب هیدروپلنینگ می شود."

هیدروپلنینگ یک اصطلاح است برای زمانی که خودرو به جای در تماس ماندن با سطح جاده در سراسر سطح آب در جاده پرش می کند. این اساسا به این معنی است که راننده کنترل خودروی خود را ندارد، تا زمانی که راننده دوباره به سطح جاده باز گردد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0