شرایط استفاده از گارانتی لاستیک خودرو
شرایط گارانتی لاستیک خودرو

همیشه درمورد اهمیت لاستیک در خودرو صحبت کرده ایم. داشتن لاستیک هایی سالم به شما در داشتن یک رانندگی ایمن و لذت بخش بسیار کمک می کنند. اما گاهی ممکن است ایراد داشتن و سالم نبودن لاستیک پیش از خرید شما اتفاق افتاده باشد که قابل رویت نبوده و شما بعد از مدتی رانندگی متوجه آن شده باشید. بنابراین دریافت ضمانتنامه و گارانتی لاستیک در هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است. در ادامه بیشتر درباره مواردی که شامل گارانتی می شوند و البته مواردی که شامل گارانتی تایر در ایران نمی گردند و نکاتی که باعث از عدم استفاده از گارانتی می شود صحبت خواهیم کرد. همچنین به بررسی ضمانتنامه شرکت های تولید کننده همچون: گارانتی لاستیک بارز، گارانتی لاستیک کویر تایر، گارانتی لاستیک ایران تایر و البته ضمانتنامه لاستیک های پرفروش خارجی می پردازیم.

گارانتی لاستیک شامل چه مواردی می شود؟

قوانین ارائه گارانتی تایر در تمام شرکت های تولید کننده ایرانی و خارجی به یک شکل است با این تفاوت که مدت زمان ارائه این خدمات متغیر خواهد بود و طبق ضوابط شرکت ها تعیین می گردد. این قوانین به این صورت است که اگر لاستیک در روند پخت و همچنین در حین ساخت و تولید دچار مشکلاتی شود، گارانتی شامل آن شده و بعد از کارشناسی انجام شده توسط متخصصان شرکت تولید کننده یا وارد کننده مشخص می گردد که لاستیک فوق مرجوع یا گردد یا خیر ! که در صورت مرجوعی در صورت نیاز مشتری تایری دیگر با همان مشخص به ایشان تحویل یا مبلغ تایر به خریدار عودت می گردد.

گارانتی لاستیک شامل چه موارد نمی شود ؟

  1. تایری که بر اثر مشکلات فنی خودرو مانند: ایراد در جلوبندی و غیره دچار ساییدگی و پله شدگی شود.
  2.  تایر پنچر شده ای که پنچری آن گرفته شده است.
  3. انتخاب نادرست تایر از نظر مشخصات فنی در هنگام خرید مانند: سایز لاستیک، توجه نکردن به شاخص تحمل بار و سرعت طبق نیاز مشتری، کاربری نامناسب و ... که توسط خریدار صورت گیرد.
  4. آسیب دیدن تایر در اثر برخود با جسم خارجی یا فرو رفتن شی خارجی همچون: شیشه خورده، میخ، سنگ ریزه به داخل تایر و غیره .
  5. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی همچون: بنزین، نفت، گازوئیل، قیر، رنگ و ... .
  6. تایری که توسط مشتری و یا آپاراتی دستکاری گردد و یا به جهت نصب نامناسب دچار پارگی یا آسیب شود.
  7. استفاده در شرایط نامناسب از تایر، برای مثال استفاده از تایرهای شهری ((onroad در جاده های خارج از شهر (offroad).
  8. تنظیم نبودن باد تایرها و استفاده از آن در حالت کم بادی، پر بادی و یا پنچری.

تاریخ گارانتی لاستیک در کجای تایر درج شده است؟

تاریخ گارانتی در شرکت های تولید کننده و شرکت های وارد کننده متفاوت است و هر شرکتی طبق ضوابط مربوط به خود آن را مشخص می کند. اما این نکته را باید دانست که همه ی گارانتی ها از تاریخ تولید توسط شرکت های تولیدکننده ضمانت می شوند. تاریخ تولید لاستیک که بر روی دیواره ی تایرها با یک عدد 4 رقمی مشخص گردیده است نشان دهنده سال و هفته تولید تایر می باشد و شرکت ها از آنها تاریخ به مدتی که خود تعیین می کنند لاستیک را گارانتی می کنند. در ادامه مدت زمان گارانتی شرکت های تولید کننده داخلی را به شما ارائه می دهیم.

گارانتی لاستیک دولتی بارز

گروه تولیدی بارز در هر مرحله از تولید محصولات خود آن را مورد ارزیابی و آزمایش قرار می دهد و بعد از آزمایشات انجام شده آنها را به تولید انبوه می رساند که البته باتوجه به پیچیدگی هایی که در روند ساخت تایر وجود دارد ممکن است گاهی ایراداتی ظاهری در آن مشاهده گردد. این شرکت با ارائه ضمانت 60 ماهه از تاریخ تولید، تمام تایرهای خود را گارانتی می کند که خریداران در صورت مشاهده مشکل می توانند با مراجعه به وب سایت این شرکت و پیدا کردن نزدیک ترین نمایندگی خدمات پس از فروش از گارانتی لاستیک دولتی بارزبهره مند شوند.

گارانتی لاستیک دولتی ایران تایر

ایران تایر نیز همانند شرکت های تولیدی دیگر تایرهای خود را از زمان تاریخی که بر روی دیواره ی تایر درج شده است گارانتی می کند و مدت زمان آن 4 سال است که تاریخ گارانتی لاستیک محسوب می گردد و همانطور که گفته شد شامل ایراداتی می شود که ناشی از فرآیند تولید محصول باشد.

گارانتی لاستیک دولتی کویر تایر

کویر تایر نیز که یکی دیگر از تولیدکنندگان لاستیک در ایران است که محصولات خود را با ارائه 48 ماه گارانتی از تاریخ تولید بفروش می رساند این شرایط را برای خریداران مهیا کرده است که در صورت مشاهده ایرادی در تایر که مربوط به مرحله تولید می باشد، با مراجعه به این شرکت و بعد از تایید کارشناسان، خسارت خود را دریافت نمایند.

شرکت های یزد تایر و گدستون محصولات خود را با 30 ماه گارانتی بفروش می رسانند که این مدت از تاریخ تولید لاستیک محاسبه می گردد.

شرایط گارانتی لاستیک خارجی

در ابتدا و پیش از توضیح زمان گارانتی لاستیک خارجی، باید این نکته را یادآور شویم که شما تنها در صورت خرید لاستیک خارجی از شرکت های معتبر می توانید از آنها درخواست گارانتی کنید. زیرا طی این چند سال اخیر به جهت ممنوعیت در واردات کالاهای خارجی و تحریم، بعضی از فروشگاه اقدام به ورود غیرقانونی لاستیک می کنند که خب مسلماً این فروشگاه ها نمی توانند این نوع تایرها را پشتیبانی و خدمات گارانتی را ارائه کنند.

 با خرید از فروشگاه ها و سایت های معتبر می توانید این اطمینان را حاصل کنید که لاستیک خارجی خریداری شده به صورت قانونی وارد شده و توسط شرکت وارد کننده نیز گارانتی می گردد. بطور مثال: لاستیک تراینگل چینی یکی از لاستیک های خارجی است که توسط شرکت نیکران لاستیک وارد می شود و دارای 5 سال ضمانت فروش و خدمات پس از فروش از این شرکت است.

لاستیک خارجی نیز همانند لاستیک های ایرانی ایرادات ناشی از فرآیند پخت و تولید را گارانتی می کند و مواردی که در بالا گفته شد همچون: ساییدگی، پارگی در اثر ضربه، ورود به جاده های ناهموار، پنچر شدن لاستیک و غیره جزو گارانتی نیستند.

توجه داشته باشید که در صورت تمام شدن مدت زمان گارانتی اعلام شده توسط شرکت های تولید کننده و وارد کننده از تاریخ تولیدی که بر روی دیواره تایر درج شده است، گارانتی به شما تعلق نمی گیرد.

چگونگی استفاده از گارانتی لاستیک ؟

با مشاهده ایراد در تایر به شرکت یا فروشگاهی که تایر را خریداری کرده اید تماس بگیرید. آنها شما را به تولیدکنندگان یا شرکت های وارد کننده ارجاع می دهند تا توسط کارشناسان آنها تایر آسیب دیده مورد بررسی قرار گیرد که در صورت مشاهده آسیب (که اگر عیب از کارخانه باشد) وجه به شما عودت یا تایر برای شما تعویض می گردد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

hosein123hb Bikani

در تاریخ 1402/04/23

سلام یکسال ۴ حلقه لاستیک بارز برای ماشین که رانا هست گرفتم.الان هر ۴حلقه لاستیک حالت تخم مرغی یا پله شده.ماشین از بابت جلو بندی مشکلی نداره برای گارانتی چیکار باید انجام بدم؟

پاسخ هایپرتایر:

لطفا با پشتیبانی 02174419 تماس بگیرید.

مقایسه 0