تعمیر یا تعویض؟!
تعمیر یا تعویض؟!

 

اصطلاح ترکیدن لاستیک (تایر) توسط رانندگان بسیار استفاده میشود. ترکیدن لاستیک (تایر) در واقع اتفاقی است که در آن لاستیک (تایر) فشار هوای درون خود را از دست میدهد. در حالی که عموما فرض میشود که ترکیدن لاستیک (تایر) ناشی از باد زیاد درون لاستیک(تایر) میباشد.

اضافه بار، ضربه ی شدید، برش بزرگ و یا سوراخ شدن باعث میشود تا لاستیک (تایر) باد خود را به آرامی از دست دهد و در نهایت به اصطلاح میترکد. این آسیب ها در نقاط مختلف تایر میتواند به وجود بیاید که فقط برخی از آنها قابل تعمیرهستند. به عنوان مثال اگر سوراخی روی آج لاستیک به وجود بیاید، قابل تعمیر است. ولی اگر همین حفره یا سوراخ روی دیواره ی لاستیک باشد قابل تعمیرنمیباشد.

به طور کلی تعمیر لاستیک آسیب دیده توصیه نمیشود چرا که این کار کار مطمئنی  نمی باشد. رانندگی با لاستیک تعمیر شده در تحمل سرعت و فرمان پذیری خودرو تاثیر منفی میگذارد. بنابراین، امن ترین و بهترین راهکار در این شرایط خرید لاستیک جدید است.

بیشتر سوراخهای ریز یا پارگیهای کوچکتر از 7 میلیمتر واقع بر سطح لاستیک (نه دیواره آن) با استفاده از روشهای صنعتی تأیید شده قابل تعمیر توسط تعمیرکاران می باشد. این کار از سطح داخلی لاستیک انجام می شود و محل آسیب دیده ترمیم می شود. هرگز لاستیکهای دارای سوراخ یا شکاف بزرگتر از 7 میلیمتر بر روی سطح یا هر سوراخ یا شکاف واقع بر دیواره را تعمیر نکرده و استفاده نکنید. همچنین از تعمیر لاستیکهایی که عمق گل (آج) آنها کمتر از 1.5 میلیمتر است به شدت پرهیز کنید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0