آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است
آل سارا، عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران گفت: فروش تایر به صورت عمده توسط نمایندگی‌ها به دلیل سود پایین ۳ درصدی که ۴۰ سال است برای این صنف نعیین شده به صرفه نیست.

به گزارش بازار، محمدرضا آل سارا عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران، افزود: اکنون تایرهای سنگینی که توسط اعضای صنف ما خریداری می‌شود اجازه فروش ندارند تا زمانی که از طرف راهداری حواله‌ای برای ما صادر شود و این یعنی اعضای صنف ما بیش از دو سال است که نقش انباردار را برای سازمان راهداری ایفا می‌کند.

وی گفت: در ابتدا که سامانه توزیع تایرهای خودروهای سنگین به راه افتاد این سامانه به خوبی عمل و بسیاری از مشکلات بازار را برطرف می‌کرد، اما حدود یک سال است که به دلیل صادر نکردن حواله به مقدار کافی از طرف راهداری این سامانه باعث شده تا تایرهای اعضای صنف ما در انبارهایشان رسوب کند و تاریخ آن‌ها منقضی شود که همه این‌ها باعث ضرر و زیان بسیاری به اعضای این صنف شده است.

عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران افزود: از طرف دیگر قیمت تایر خودروهای سبک افزایش چشمگیری داشته که آن هم به دلیل توزیع مناسب و کافی نکردن است.

آل سارا ادامه داد: برای مثال نمایندگی‌هایی که مسؤول توزیع و فروش عمده تایر تولید کنندگان داخلی و وارداتی هستند تنها ۳ درصد می‌توانند در فروش عمده خود سود بگیرند و این در حالی است که فقط مالیات و عوارض یک مغازه در سال حدود ۳ درصد است و این باعث می‌شود تا فروشندگان این صنف در نمایندگی‌ها از فروش عمده خود هیچ سودی نبرند.

وی گفت: می‌توان به راحتی قضاوت کرد که هیچ کس در نمایندگی‌های این صنف حاضر نیست سرمایه در گرو تولید کننده بگذارد و با رقم‌های سنگین نیز خرید کند و بعد آن را به ۳ درصد سود در عمده فروشی به فروش برساند در حالی که می‌تواند کالای خود را به صورت خرده فروشی فروخته و سود بیشتری ببرد.

عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران افزود: البته باید تأکید کنم که سود خرده فروشی ما هم ۱۲ درصد است و این در حالیست که در چند سال گذشته تمامی شاخص‌های اقتصادی افزایش چشمگیری داشته است، اما سود تعیین شده برای اعضای صنف ما در عمده فروشی و خرده فروشی براساس قانونی است که ۴۰ سال پیش تنظیم شده است و حالا از ما انتظار می‌رود تا ما براساس همان قانون هم سود دریافت کنیم و هم به صورت عمده کالا بفروشیم.

منبع خبر : خبرگزاری بازارثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو


19 میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸ از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

رانت بازی ناتمام در بازار «لاستیک»


نمایندگی‌های برخی از شرکت‌های توزیع کننده لاستیک دولتی، در ازای مدارکی همچون برگ سبز خودرو، کارت ملی صاحب خودرو و شخص مالک، توزیع لاستیک را در دستور کار قرار دادند و در مواردی، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، حتی پشت برگ سبز خودرو را هم مهر می‌زنن

دستور معاون‌اول رئیس‌جمهور برای تدوین بسته تنظیم بازار تایر


با تصمیم معاون‌اول رئیس‌جمهور، وزارت صمت با دعوت از 12نفر از تصمیم‌گیرندگان، به‌منظور ساماندهی این بازار بسته تنظیمی تهیه می‌کند.

بدون اخذ حواله، رانندگان خودروهای سنگین می توانند تایر رزرو کنند


ابوالقاسم محمد زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان بوشهر اعلام کرد که تمامی رانندگان خودرو‌های سنگین بدون نیاز به اخذ حواله از ارگان یا سازمان و یا حتی بدون نیاز به محاسبه پیمایش انجام شده و سهمیه بندی، با مراجعه به درگاه تخصیص تایر ب

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.