آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


صادرات تایر ایران به یک میلیون دلار رسید
صادرات تایر ایران در سال گذشته میلادی به یک میلیون دلار رسید که توانست رتبه ۸۳ را در میان ۲۱۱ صادرکننده به خود اختصاص داده است.

روابط//صادرات تایر ایران به یک میلیون دلار رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل  از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس اعلام وب سایت Trade Map صادرات تایر ایران در سال گذشته میلادی یک میلیون دلار بوده که رتبه ۸۳ را در میان ۲۱۱ صادرکننده به خود اختصاص داده است.

کشور‌های چین، آلمان و آمریکا بیشترین میزان صادرات جهانی و کشور‌های آمریکا، آلمان و فرانسه بیشترین میزان واردات جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ بیشترین ارزش صادرات تایر در سال ۱۳۹۶ با ۲۲.۱ میلیون دلار و کمترین آن در سال ۱۳۹۱ برابر ۱۲.۵ میلیون دلار بوده است. همچنین بیشترین ارزش واردات در سال ۱۳۹۳ با ۵۶۲ میلیون دلار و کمترین مقدار در سال ۱۳۹۷ با ۲۸۳.۳ میلیون دلار مشاهده شده است.

با توجه به اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران، عمده صادرات تایر در سال ۱۳۹۷ به کشور افغانستان به ارزش ۹.۹ میلیون دلار و عمده واردات این محصول در سال ۱۳۹۷ از کشور چین با ارزش ۱۳۷.۳ میلیون دلار بوده است.

بنا بر اعلام مرکز آمار ایران از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ سهم تولید تایر از ارزش افزوده کل صنعت حداقل ۵۴ صدم درصد و حداکثر ۸۹ صدم درصد و برای اشتغال  حداقل ۹۷ صدم درصد و حداکثر ۱.۱۱ درصد بوده است.

در طرح‌های نیمه تمام این صنعت، استان‌های لرستان، سمنان، گلستان، کرمانشاه و فارس به ترتیب با ۱۵، ۹.۹، ۹.۶، ۸.۲ و ۷.۷ درصد، بیش از نیمی از ظرفیت اسمی مورد انتظار کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

۲۸.۷ درصد ظرفیت اسمی واحد‌های فعال این صنعت به گروه صنعتی بارز و بعد از آن به لاستیک دنا، لاستیک پارس و یزد تایر بترتیب با ۱۲.۱، ۱۰.۷ و ۹.۷ درصد تعلق دارد.

۱۸.۵ درصد ظرفیت اسمی واحد‌های فعال این صنعت (تایر و تیوب) به استان کرمان و بعد از آن به تهران، یزد و کردستان به ترتیب با ۱۵.۲، ۹.۶ و ۹.۲ درصد اخصاص دارد.

تولید این محصول در سال ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱ هزار و ۸۰۰ تن بوده که سهم استان‌های کرمان، تهران و یزد به ترتیب برابر ۱۸.۵، ۱۵.۲ و ۹.۶ درصد بوده است.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

توزیع ۲۰ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان تاکسی


پرشین خودرو: معاون عمرانی وزیر کشور گفت: باید حمل و نقل عمومی مناسبی داشته باشیم تا شهروندان را به سمت استفاده از آن و خودداری از استفاده خودرو شخصی سوق دهیم. بی‌تردید مردم باید با خیال آسوده از حمل و نقل عمومی بهره بگیرند

توزیع حواله تایر خودرو با نرخ دولتی در نمایشگاه صنعت لاستیک


همزمان با برگزاری سومین نمایشگاه صنایع لاستیک، قرار است حواله تایر خودرو با نرخ دولتی به بازدیدکنندگان از این نمایشگاه ارائه شود.

ساخت تایرهایی که شرایط نامساعد جاده را به خودروهای دیگر هشدار می‌دهند!


شرکت پیرلی تایرهای هوشمندی تولید کرده است با بهره گیری از شبکه اینترنت می‌تواند شرایط نامساعد جاده را به دیگر وسایل نقلیه هشدار دهند.

افزایش قیمت بنزین، تاثیری در قیمت تایر ندارد


سخنگوی انجمن صنفی تایر گفت: در خط تولید لاستیک از مقداری بنزین استفاده می‌شود، اما تاثیر چندانی در قیمت لاستیک نخواهد گذاشت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.